Vysoké Tatry

Vysoké Tatry ideálne miesto pre Vašu dovolenku

Vyberte sa s celou rodinou do Vysokých Tatier na fantastickú dovolenku. Užite si dovolenku v Tatrách, je tu nádherne v každom ročnom období.
 

Vysoké Tatry panoráma

Panoráma Vysokých Tatier pohľad z Popradu.
 
Panoráma Vysokých Tatier pohľad z Popradu
 
Uvažujete o strávení dovolenky vo Vysokých Tatrách? Hľadáte rodinné ubytovanie pre dvoch, alebo ubytovanie pre rodinu s deťmi, prípadne pre skupinu v okolí Vysokých Tatier?
 
My vám ponúkame pekné a lacné ubytovanie na súkromí v rodinnom dome v podtatranskom meste Svit okr. Poprad. Naše ubytovanie vám ponúka výhodnú polohu na výlety do Vysokých Tatier a širokého okolia s možnosťou rôznych dovolenkových aktivít.

Ak sa chystáte stráviť dovolenku na Slovensku a hľadáte miesto kde to žije, tak príďte do Vysokých Tatier. Tatry sú nádherné v každom ročnom období a či tu strávite letnú alebo, zimnú dovolenku Vysoké Tatry vám majú stále čo ponúknuť.

Jeseň vo Vysokých Tatrách je kúzelná.
 

Štrbské Pleso - jazero

Jeseň vo Vysokých Tatrách - Štrbské Pleso.
 
Jeseň vo Vysokých Tatrách - Štrbské Pleso
 
Vysoké Tatry predstavujú v Európe jedinečnú kombináciu prírodných krás. Vyznačujú sa ideálnymi podmienkami na turistiku, horolezectvo, mountain biking, lyžovanie, rekreáciu a liečbu niektorých chorôb. Dynamicky sa v Tatrách rozvíjajú aj ďalšie atrakcie ako je golf či skijoring.
 
Najvýznamnejšie strediská cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách sú Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranská Lomnica. Centrá Vysokých Tatier sú východiskovými bodmi pre turistické trasy a lyžiarske svahy.
 
Vysoké Tatry pútajú záujem návštevníkov predovšetkým svojou krásou. Nádherov tatranských vrcholov, hlbokých dolín, spev vtákov či farba tatranských lúk, stále majú Tatry čo ponúknuť.
 
Mesto Vysoké Tatry sa rozprestiera na ploche 380 km2 a svojou rozlohou patrí medzi najväčšie mestá v Slovenskej republike. Pokrýva podstatnú časť rovnomenného pohoria a tvorí ho 15 mestských častí, pôvodne samostatných osád, ktoré boli postupne integrované do jedného územného celku.
 
Cesta Slobody je dopravnou osou celého územia mesta, ktorou sa návštevník približne za jednu hodinu dostane z najzápadnejšej mestskej časti Podbanské, cez všetky tatranské osady s výnimkou Dolného Smokovca, až na východnú hranicu mesta, do osady Tatranská Kotlina.
 

Ozubnicová železnica (Zubačka) - Vysoké Tatry

Ozubnicová železnica (Zubačka) - Vysoké Tatry
 
Prepravu vo Vysokých Tatrách zabezpečujú dva nosné dopravné systémy – Tatranské elektrické železnice (TEŽ) a Ozubnicová železnica (OŽ), ktoré spájajú hlavné centrá Vysokých Tatier.
 
Zubačka jazdí zo Štrbského Plesa na Tatranskú Štrbu cez stanicu Tatranský Lieskovec.
 
Tatranské elektrické železnice (TEŽ) zabezpečujú prepravu na trati Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso a na trati Starý Smokovec – Tatranská Lomnica. Električky sú najvýhodnejším dopravným prostriedkom vo Vysokých Tatrách. Tatranská električka spája všetky centrá Vysokých Tatier medzi sebou a prepája ich s Popradom.
 
 
Starý Smokovec  Najstaršia tatranská turisticko-rekreačná osada na úbočí Slavkovského štítu, dôležité východisko do centrálnej časti Vysokých Tatier. Starý Smokovec je administratívnym centrom mesta, ktorý spolu s Tatranskou Lomnicou a Štrbským Plesom patrí tiež medzi najvýznamnejšie tatranské strediská cestovného ruchu.
Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok
 

Lanovka na Hrebienok Vysoké Tatry

Lanovka na Hrebienok Vysoké Tatry
 
Pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok je pozemná lanovka, ktorej kabíny sú ťahané pomocou ťažného lana. Po jednokoľajovej 2 km dlhej dráhe vždy vyrážajú na cestu proti sebe dva vagóny, ktoré sa v strede dráhy na krátkom rozdvojenom úseku navzájom obchádzajú. Dolná stanica pozemnej lanovky sa nachádza v Starom Smokovci, v nadmorskej výške 1026 m.n.m. Horná stanica lanovky sa nachádza na Hrebienku, v nadmorskej výške 1235 m.n.m. Jazda lanovkou na Hrebienok určite bude veľkým zážitkom pre malých aj veľkých. 
 
Najpohodlnejší prístup na Hrebienok poskytuje práve pozemná lanovka, alebo asfaltová cesta pozdĺž lanovej dráhy. 
 

Hrebienok Vysoké Tatry

Hrebienok Vysoké Tatry
 
Hrebienok (1285 m) je veľmi dôležité turistické a lyžiarske centrum nad Starým Smokovcom, na juhovýchodnom úpätí Slavkovského štítu. Hrebienok je turistickým strediskom výstupov do Veľkej a Malej Studenej doliny, alebo na Slavkovský štít.

Zeleným značkovaným chodníkom z Hrebienka sa dostanete na Bilíkovú chatu, ďalej k Vodopádom Studeného potoka, kde sa zelený stretáva so žltým chodníkom, ktorý vedie pozdĺž Studeného potoka do Tatranskej Lesnej. Červený značkovaný chodník (Tatranská magistrála) západným smerom pokračuje na Sliezsky dom, Popradské Pleso, Štrbské Pleso až do západných Tatier. Východným smerom k Obrovskému vodopádu, Zamkovského chate, Skalnatému plesu a končí až v Doline Bielych plies. Modrý značkovaný chodník vedie zo Starého Smokovca cez Slavkovskú vyhliadku cez Štrbavý hrebeň na Slavkovský štít.
 
 

Bilikova chata Vysoké Tatry

Bilikova chata Vysoké Tatry
 
Horský hotel Bilíkova Chata sa nachádza na juhovýchodnom svahu Slavkovského štítu, na mieste s najvyššou úrovňou ochrany prírody v Tatranskom národnom parku. Lanovka Hrebienok je vzdialená 300 metrov.
 

Rainerova chata Vysoké Tatry

Rainerova chata Vysoké Tatry

Rainerova chata najstaršia zachovaná chata vo Vysokých Tatrách neďaleko Hrebienka, v blízkosti vodopádov Studeného potoka v nadmorskej výške 1301m. Bola postavená v roku 1863 Jánom Jurajom Rainerom. Po postavení chaty Kamzík v roku 1884 chata zanikla. Po rekonštrukcii v roku 1998 bola chata opäť otvorená a uvedená do prevádzky.

Vodopády Studeného potoka - Vysoké Tatry

Vodopády Studeného potoka (Studenovodské vodopády) - Vysoké Tatry

Studený potok vzniká z dvoch dlhých ramien zvaných malý a veľký studený potok, ktoré pramenia v 2017 m.n.m a 2128 m.n.m.dĺžka hlavného toku je 19 km. Kryštálovo čistá voda poskytuje vhodné životné prostredie mnohým vodným a pri vode žijúcim živočíchom. V týchto miestach je prirodzený výskyt pstruha potočného a hlaváča obyčajného. 

Štrbské Pleso - Vysoké Tatry 

Štrbské Pleso - Vysoké Tatry
 
Štrbské Pleso. Najvyššie položená osada Štrbské Pleso ktorej pôvodné jadro leží okolo 19,76 hektárového jazera, druhého najväčšieho na slovenskej strane Vysokých Tatier. Štrbské Pleso s nádherným krištáľovo-čistým jazerom.
 

 Popradské pleso

Popradské pleso
 
 

Kriváň - Vysoké Tatry

Kriváň - Vysoké Tatry
 
Máte možnosť vystúpať si na štíty ako Lomnický štít, Rysy, Slavkovský štít, Kriváň, Predné Solisko, Kôprovský štít alebo ďalšie. Čakajú vás tu doliny plné plies a vodopádov, ako je Mengusovská dolina s Veľkým Hincovým a Popradským plesom, Kôprová dolina s Kmeťovým vodopádom, Mlynická dolina s vodopádom Skok či Vodopády Studeného potoka v Malej a Veľkej Studenej doline. Vynechať by ste nemali ani Štrbské a Skalnaté pleso či rozličné športové a adrenalínové aktivity, ktorým sa v Tatrách dá venovať. 
 

Tatranské plesá

Tatranské plesá
 

Vysoké Tatry – vysokohorská turistika

Vysoké Tatry – vysokohorská turistika
 
 

Turistika vo Vysokých Tatrách

Turistika vo Vysokých Tatrách
 
V rámci pohoria existuje nespočet turistických tratí a zaujímavých miest a záleží len od vás, ktoré si zvolíte. Milovníci turistiky a cykloturistiky si tu zaručene prídu na svoje. Okolie ponúka veľa turistických trás pre náročných turistov ale i nenáročné chodníčky pre rodinky s deťmi.
 
 
Jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách

Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Prehliadkový okruh má dĺžku 1370 m s prevýšením 125 m, na trase je 874 schodov. Pobyt v jaskyni trvá asi 70 min. Teplota v jaskyni sa pohybuje od 5 do 6,3°C. Počas prehliadky jaskyne môže návštevník obdivovať sintrové vodopády, pagodovité stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie formy jaskynnej výzdoby. Lesná cesta k Belianskej jaskyni vedie z obce Tatranská Kotlina, niekoľko kilometrov severovýchodne od Tatranskej Lomnice. K vchodu v nadmorskej výške 890 m vedie náučný chodník s dĺžkou asi 1000 m, ktorý prekonáva výškový rozdiel 122 m. Výstup trvá asi 25 min.
 

Vysoké Tatry mestské časti:

 
Podbanské Vstupnou bránou do západnej časti Vysokých Tatier je horská osada Podbanské, nad ktorou dominuje majestátny tatranský štít Kriváň.
 
Vyšné Hágy Významná tatranská liečebná osada 8 km na východ od Štrbského Plesa. Začiatky Vyšných Hágov siahajú do r.1890, keď tu postavili prvú budovu, neveľkú turistickú chatu. Okolo nej sa zoskupili ďalšie skromné ubytovacie a stravovacie zariadenia.
 
Nová Polianka Liečebná osada pri ceste Slobody na úpätí Gerlachovského štítu medzi Vyšnými Hágami a Tatranskou Poliankou. Kde sa nachádza Vysokošpecializovaný ústav pre pľúcne choroby
 
Tatranská Polianka Liečebná osada pri ceste Slobody v lesnatom prostedí južného úbočia Slavkovského štítu. V osade sa nachádza archeologická lokalita, odkryli tu dávnoveké opevnené sídlisko na tzv. Žltej stene vo výške 1020 m. Dosiaľ sa nepodarilo zistiť, komu patrilo a čomu slúžilo.
 
Tatranské Zruby Rekreačná osada na západ od Starého Smokovca pri ceste Slobody. Pôvodne sa nazývala Vojenské Zruby a vznikla r.1923 ako zrubový výcvikový tábor pre horské jednotky československej armády.
 
Nový Smokovec Osada Nový Smokovec je východiskovou pre túry do dolín. Je bezprostredne napojená na Starý Smokovec, architektonicky s ním splynula.
  
Horný Smokovec  Obec vyrastala postupne od 30. rokov 20. storočia zo skupiny menších a skromnejšie vybavených súkromných penziónov, ozdravovní a obchodov v ústraní rušného Starého Smokovca.
 
Dolný Smokovec  Liečebná osada so špecializáciou na detskú tuberkulózu (kostnú a pľúcnu). Podnet na jej založenie dal r.1881 kežmarský učiteľ Jozef Bohuš, ktorý sa pokúsil vybudovať blízko Starého Smokovca cenove prístupný študentský turistický domov. Nedostatok kapitálu zmaril jeho snahu. Nájdete tu aj - Šrobárov ústav detskej TaRCH
 
Tatranská Lesná  Rekreačná osada pri ceste Slobody medzi Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou. Osada vznikla r.1930 zo sporadicky vybudovaných rodinných penziónov. Dnes je tu niekoľko penziónov, zotavovní a škola v prírode.
 
Tatranská Lomnica Významná turisticko-rekreačná obec pri ceste Slobody, východisko do centrálnej a východnej časti Vysokých Tatier. Tatranskú Lomnicu založil r.1892 v chotári Veľkej Lomnice uhorský lesný erár ako prvé štátne klimatické miesto vo Vysokých Tatrách
 
Tatranské Matliare Rekreačná osada pri ceste Slobody, východisko do východnej časti Vysokých Tatier. V blízkosti terajšej osady stál už stredoveký majer veľkolomnického veľkostatku, ktorý zanikol - asi požiarom - na začiatku 15. storočia.
 
Kežmarské Žľaby Neveľká osada na ceste Slobody medzi Tatranskými Matliarmi a Tatranskou Kotlinou v lesnom prostedí dolnej časti doliny Bielej vody.
 
Tatranská Kotlina Liečebná osada pri ceste Slobody pod severnými svahmi Kobylieho vrchu v Belianskych Tatrách. Podnetom k založeniu Tatranskej Kotliny ako turistickej bázy bolo objavenie Belianskej jaskyne. Pri ceste do Lendaku stála už dávnejšie lesnícka a kamenárska osada Kotlina aj s mlynom (terajšia Stará Kotlina).
 

Vysoké Tatry ideálne miesto pre Vašu dovolenku:

 

Príďte naplno relaxovať a načerpať pozitívnu energiu priamo v najkrajších slovenských horách Vysokých Tatrách.

My Vám ponúkame ubytovanie v súkromí v meste Svit v 4 izbách s maximálnou kapacitou 19 miest.

Odporúčané linky :


 

Ubytovanie privát pod Vysokými Tatrami Svit Podskalka

Ubytovanie privát pod Vysokými Tatrami Svit Podskalka - Mgr. Renáta Lukáčová Privát pod Tatrami. Ponúkame ubytovanie v súkromí privát pod Vysokými Tatrami v meste Svit okres Poprad. Ubytovanie s ideálnou polohou na výlety do Vysokých Tatier. Naše ubytovanie je vzdialené len 3,2 km od lyžiarskeho strediska Lopušná dolina. Ubytovanie je vhodné pre rodiny s deťmi, obchodných cestujúcich a turistov. Ubytovanie si môžete rezervovať telefonicky, alebo emailom.

Mgr.Renáta Lukáčová,
Hájova 637/10, Svit, 059 21, Slovakia
Telefón: +421 911 457 805
Telefón: +421 911 669 662 - communication in english
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web: www.ubytovaniesvit.sk


Facebook Twitter Pinterest LinkedIn VK

Ubytovanie Svit - Aké sú možnosti v okolí nášho ubytovania:

Naše ubytovanie sa nachádza v podtatranskom meste Svit s výhodnou polohou pre pravú tatranskú dovolenku v blízkosti turistických stredísk Vysokých Tatier - Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a mesta Poprad.
V lete možno podnikať vysokohorské túry vo Vysokých Tatrách na Kriváň, Rysy, (Hrebienok, Veľká Studená dolina, Mengusovská dolina) a z Tatranskej Lomnice je možnosť vyviesť sa lanovkou na Skalnaté pleso a Lomnický štít.
Vysoké Tatry ponúkajú najmä krásnu prírodu aj príjemné nenáročné túry pre rodiny s deťmi zvládnete ich aj s tými najmenšími.
V širšom okolí sa nachádzajú atraktívne turistické ciele (Slovenský raj, Spišský hrad, Levoča, Červený Kláštor - splavovanie Dunajca na pltiach).
Táto lokalita je známa krásnym lesným prostredím Lopušnej doliny, ktorá je vyhľadávaná na turistiku, cyklistiku aj hubárčenie môžte zbierať lesné plody v blízkych lesoch. Priamo v meste Svit sa nachádza krytá plaváreň a v blízkosti sú aj termálne kúpaliská AquaCity Poprad, Vrbov, Bešeňová. V okolí nájdete a jaskyne Važecká jaskyňa, Belianska jaskyňa.
V zime je možnosť lyžovania v lyžiarskom stredisku Lopušná dolina a Snowpark Lučivná Vám ponúka lyžovanie v malebnom prostredí podtatranského kraja s krásnym panoramatickým výhľadom na Vysoké Tatry. K dispozícii sú vám aj lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách Štrbské Pleso a Starý Smokovec.

Ubytovanie Svit - lacné ubytovanie v súkromí pod Vysokými Tatrami privát v meste Svit okr. Poprad

Ubytovanie Svit - lacné ubytovanie Vysoké Tatry privát, ubytovanie v súkromí rodinného domu vo Svite okr. Poprad. Privát Tatry 4 izby, kapacita cca 1-19 ľudí. Ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi, obchodných cestujúcich a turistov. Lacné ubytovanie na Slovensku.

Ubytovanie Svit - privát pod Vysokými Tatrami s výhodnou polohou na výlety a spoznávanie Vysokých Tatier a ich zaujímavostí, aj blízkeho Popradu a jeho okolia. Lyžiari majú k dispozícii lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách, alebo 3 km vzdialeného lyžiarskeho strediska Lopušná dolina, kde si môžu zalyžovať s krásnym výhľadom na panorámu Vysokých Tatier.

Privát pod Tatrami izba - č. 1

Privát pod Tatrami izba – č.1

Cena od: 15 €

Samostatná 5 lôžková izba s možnosťou prístelky. Izba č.1. Počet lôžok: 2 x manželská posteľ, 1 x samostatné lôžko, 2 x pristelok. Max. počet osôb - 7. Kúp...

Pozrite si ponuku
Privát pod Tatrami štandardná izba - č.2

Privát pod Tatrami izba – č.2

Cena od: 15 €

Samostatná 3 lôžková izba bez prístelky izba – č.2. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 1 x samostatné lôžko. Max. počet osôb - 3. Kúpeľňa (sprchovací kút) a WC na chodbe. Pekné a cenovo pr...

Pozrite si ponuku
Privát pod Tatrami izba - č. 3

Privát pod Tatrami izba – č.3

Cena od: 15 €

Samostatná 4 lôžková izba s možnosťou prístelky. Izba č.3. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 2 x samostatné lôžko + 1 x pristelok. Max. počet osôb - 5. Kúpeľňa (sprchovací kút) a ...

Pozrite si ponuku
Privát pod Tatrami izba - č. 4

Privát pod Tatrami izba – č.4

Cena od: 15 €

Samostatná 3 lôžková izba s možnosťou prístelky. Izba č.4. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 1 x samostatné lôžko + 1 x pristelok. Max. počet osôb - 4. Kúpeľňa (sprchovací kú...

Pozrite si ponuku
Prízemný apartmánový byt

Prízemný apartmánový byt

Cena od: 15 €

4 lôžkový apartmánový byt situovaný na prízemí s kompletne vybavenou kuchynkou so samostatným vchodom a súkromným vonkajším zastrešeným posedením. Z možnosťou využitia záhradného altánku a...

Pozrite si ponuku

Rezervácia ubytovania - ubytovanie Svit - pozrite si našu ponuku ubytovania a ubytovanie si môžete priamo rezervovať telefonicky    +421 911 457 805   alebo emailom:   rena1108@gmail.com .

×

Prihlásiť sa