Vysoké Tatry

Vysoké Tatry predstavujú v Európe jedinečnú kombináciu prírodných krás. Vyznačujú sa ideálnymi podmienkami na turistiku, horolezectvo, mountain biking, lyžovanie, rekreáciu a liečbu niektorých chorôb. Dynamicky sa v Tatrách rozvíjajú aj ďalšie atrakcie ako je golf či skijoring.

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry predstavujú v Európe jedinečnú kombináciu prírodných krás.
Vysoké Tatry predstavujú v Európe jedinečnú kombináciu prírodných krás. Vyznačujú sa ideálnymi podmienkami na turistiku, horolezectvo, mountain biking, lyžovanie, rekreáciu a liečbu niektorých chorôb. Dynamicky sa v Tatrách rozvíjajú aj ďalšie atrakcie ako je golf či skijoring.
Hory dali názov aj mestu Vysoké Tatry, ktoré vzniklo integrovaním 15 tatranských osád do jedného celku. Štrbské Pleso, Starý Smokovec a Tatranská Lomnica patria medzi najvýznamnejšie strediská cestovného ruchu.
Tatry však pútajú záujem návštevníkov predovšetkým svojou krásou. Či už vám ulahodí prostredie nebotyčných tatranských vrcholov, hlbokých dolín, spev vtákov či farba tatranských lúk, stále majú Tatry čo ponúknuť znova a znova.
Mesto Vysoké Tatry sa rozprestiera na ploche 380 km2 a svojou rozlohou patrí medzi najväčšie mestá v Slovenskej republike. Pokrýva podstatnú časť rovnomenného pohoria a tvorí ho 15 mestských častí, pôvodne samostatných osád, ktoré boli postupne integrované do jedného územného celku.
Dopravnou osou celého územia mesta je "Cesta Slobody", ktorou sa návštevník približne za jednu hodinu dostane z najzápadnejšej mestskej časti Podbanské, cez všetky tatranské osady s výnimkou Dolného Smokovca, až na východnú hranicu mesta, do osady Tatranská Kotlina.
Administratívnym centrom mesta je Starý Smokovec, ktorý spolu s Tatranskou Lomnicou a Štrbským Plesom patrí tiež medzi najvýznamnejšie tatranské strediská cestovného ruchu.

Mestské časti:

(Vzdialenosti v km sú z mesta Svit.)
 • Podbanské - 32.94 km
  Vstupnou bránou do západnej časti Vysokých Tatier je horská osada Podbanské, nad ktorou dominuje majestátny tatranský štít Kriváň.
 • Štrbské Pleso - 18.81 km
  Najvyššie položená osada - Štrbské Pleso - ktorej pôvodné jadro leží okolo 19,76 hektárového jazera, druhého najväčšieho na slovenskej strane Vysokých Tatier.
 • Vyšné Hágy - 12.18 km
  Významná tatranská liečebná osada 8 km na východ od Štrbského Plesa. Začiatky Vyšných Hágov siahajú do r.1890, keď tu postavili prvú budovu, neveľkú turistickú chatu. Okolo nej sa zoskupili ďalšie skromné ubytovacie a stravovacie zariadenia.
 • Nová Polianka
  Liečebná osada pri ceste Slobody na úpätí Gerlachovského štítu medzi Vyšnými Hágami a Tatranskou Poliankou. Kde sa nachádza Vysokošpecializovaný ústav pre pľúcne choroby
 • Tatranská Polianka - 16.76 km
  Liečebná osada pri ceste Slobody v lesnatom prostedí južného úbočia Slavkovského štítu. V osade sa nachádza archeologická lokalita, odkryli tu dávnoveké opevnené sídlisko na tzv. Žltej stene vo výške 1020 m. Dosiaľ sa nepodarilo zistiť, komu patrilo a čomu slúžilo.
 • Tatranské Zruby - 18.83 km
  Rekreačná osada na západ od Starého Smokovca pri ceste Slobody. Pôvodne sa nazývala Vojenské Zruby a vznikla r.1923 ako zrubový výcvikový tábor pre horské jednotky československej armády.
 • Nový Smokovec - 17.34 km
  Osada Nový Smokovec je východiskovou pre túry do dolín. Je bezprostredne napojená na Starý Smokovec, architektonicky s ním splynula. ...
 • Starý Smokovec - 17.14 km
  Najstaršia tatranská turisticko-rekreačná osada na úbočí Slavkovského štítu, dôležité východisko do centrálnej časti Vysokých Tatier.
  Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok
 • Horný Smokovec - 17.86 km
  Obec vyrastala postupne od 30. rokov 20. storočia zo skupiny menších a skromnejšie vybavených súkromných penziónov, ozdravovní a obchodov v ústraní rušného Starého Smokovca.
 • Dolný Smokovec - 15.25 km
  Liečebná osada so špecializáciou na detskú tuberkulózu (kostnú a pľúcnu). Podnet na jej založenie dal r.1881 kežmarský učiteľ Jozef Bohuš, ktorý sa pokúsil vybudovať blízko Starého Smokovca cenove prístupný študentský turistický domov. Nedostatok kapitálu zmaril jeho snahu.
  Nájdete tu aj - Šrobárov ústav detskej TaRCH
 • Tatranská Lesná - 21.39 km
  Rekreačná osada pri ceste Slobody medzi Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou. Osada vznikla r.1930 zo sporadicky vybudovaných rodinných penziónov. Dnes je tu niekoľko penziónov, zotavovní a škola v prírode.
 • Tatranská Lomnica - 25.84 km
  Významná turisticko-rekreačná obec pri ceste Slobody, východisko do centrálnej a východnej časti Vysokých Tatier. Tatranskú Lomnicu založil r.1892 v chotári Veľkej Lomnice uhorský lesný erár ako prvé štátne klimatické miesto vo Vysokých Tatrách
 • Tatranské Matliare - 27.52 km
  Rekreačná osada pri ceste Slobody, východisko do východnej časti Vysokých Tatier. V blízkosti terajšej osady stál už stredoveký majer veľkolomnického veľkostatku, ktorý zanikol - asi požiarom - na začiatku 15. storočia.
 • Kežmarské Žľaby - 27.52 km
  Neveľká osada na ceste Slobody medzi Tatranskými Matliarmi a Tatranskou Kotlinou v lesnom prostedí dolnej časti doliny Bielej vody.
 • Tatranská Kotlina - 40.42 km
  Liečebná osada pri ceste Slobody pod severnými svahmi Kobylieho vrchu v Belianskych Tatrách. Podnetom k založeniu Tatranskej Kotliny ako turistickej bázy bolo objavenie Belianskej jaskyne. Pri ceste do Lendaku stála už dávnejšie lesnícka a kamenárska osada Kotlina aj s mlynom (terajšia Stará Kotlina).

Vysoké Tatry ideálne miesto pre Vašu dovolenku:

 

Príďte naplno relaxovať a načerpať pozitívnu energiu priamo v najkrajších slovenských horách Vysokých Tatrách.

My Vám ponúkame ubytovanie v súkromí v meste Svit v 4 izbách s maximálnou kapacitou 19 miest.

Odporúčané linky :


 
Facebook Twitter Google+ Pinterest

Ubytovanie v súkromí privát vo Svite

Ponúkame pekné a lacné ubytovanie v súkromí rodinného domu vo Svite Podskalke so samostatným vchodom, 4 izby, kapacita cca 1-19 ľudí, ideálne pre rodiny, obchodných cestujúcich a turistov.

Naše ubytovanie Vám ponúka ideálnu polohu na výlety do Vysokých Tatier a v bízkosti (3 km.) je Lyžiarske stredisko Lopušná dolina.

Ubytovanie v súkromí privát Svit - Štandardná izba - č. 1

Štandardná izba - č. 1

Cena od: 15 €

Štandardná izba č.1. Počet lôžok: 2 x manželská posteľ + 1 x samostatné lôžko + 2 x pristelok. Max. počet osôb - 7. Kúpeľňa (sprchovací kút) a WC na izbe.

Pozrite si ponuku
Ubytovanie v súkromí privát Svit - Štandardná izba - č. 2

Štandardná izba - č. 2

Cena od: 15 €

Štandardná izba č.2. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 1 x samostatné lôžko. Max. počet osôb - 3. Kúpeľňa (sprchovací kút) a WC na chodbe.

Pozrite si ponuku
Ubytovanie v súkromí privát Svit - Štandardná izba - č. 3

Štandardná izba - č. 3

Cena od: 15 €

Štandardná izba č.3. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 2 x samostatné lôžko + 1 x pristelok. Max. počet osôb - 5. Kúpeľňa (sprchovací kút) a WC na chodbe. Balkón.

Pozrite si ponuku
Ubytovanie v súkromí privát Svit - Štandardná izba - č. 4

Štandardná izba - č. 4

Cena od: 15 €

Štandardná izba č.4. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 1 x samostatné lôžko + 1 x pristelok. Max. počet osôb - 4. Kúpeľňa (sprchovací kút) na izbe, WC na chodbe. Balkón.

Pozrite si ponuku
Prízemný apartmánový byt

Prízemný apartmánový byt

Cena od: 15 €

Už od 14-06-2019 ponúkame na prenájom ďalšie, úplne nové priestory.

Pozrite si ponuku

Pozrite si našu ponuku a svoje ubytovanie si môžete priamo rezervovať telefonicky    +421 911 457 805   alebo emailom:   rena1108@gmail.com .

×

Prihlásiť sa