Zaujímavosti v okolí

Mesto Svit, Vysoké Tatry, mesto Poprad a okolie ponúkajú rôzne zaujímavosti.

Zaujímavosti v okolí nášho ubytovania pod Tatrami v meste Svit okr. Poprad. V blízkom okolí je pre vás mnoho zaujímavých ponúk na trávenie voľného času. Množstvo historických pamiatok, kúpalísk, turistických chodníkov. Zo severnej strany štíty Vysokých Tatier, z južnej strany končiare Kráľovej Hole. V zime je možnosť bežeckého a zjazdového lyžovania.
 

V meste Svit Vám ponúkame ubytovanie v súkromí

Mesto Svit

Mesto Svit jedno z najmladších slovenských miest, vzniklo v roku 1934, keď firma „Baťa“ zo Zlína zakúpila pozemky od obce Veľká na postavenie podniku na výrobu viskózových vlákien. Názov mesta Svit je odvodený od pomenovania podniku – Slovenská VIskózová Továreň. Štatút mesta obdržal Svit dňa 30. mája 1962.
 
Príroda v okolí Svitu patrí k najkrajším kútom Slovenska. Tvorí ju predhorie Tatranského národného parku a Národného parku Nízke Tatry. Preto sa do popredia dostáva rozvoj cestovného ruchu.
 

Svit turistika

Pre priaznivcov turistiky odporúčame - Náučný chodník Baba začína novou bránou pri Kolibe vo Svite. Cez chránené územie vedie náučný chodník o dĺžke 4 km, s prevýšením 270 m. Tiahne sa hrebeňom Baby do Lopušnej doliny, kde ústi pri starej elektrárni.
 
Na trase náučného chodníka je 5 zastávok s náučnými tabuľami v slovenskom a anglickom jazyku, na ktorých sa návštevníci zoznámia s faunou, flórou či geológiou prírodnej rezervácie. Nachádza sa tu množstvo vzácnych rastlín. Napríkad poniklec slovenský či plamienok alpínsky, ktorý je u nás jediným ťahavým druhom.
 
Cesta späť vedie po cyklistickom chodníku severnou stranou prírodnej rezervácie Baba v smere toku rieky Poprad. Trasa nie je náročná, preto je určená všetkým vekovým kategóriám. Slúži školám na vzdelávanie, rodinám na vychádzky s deťmi, ale hlavne všetkým, ktorí milujú prírodu a chcú spraviť niečo pre svoje zdravie.
 

Lopušná dolina

Len tri kilometre vzdialená Lopušná dolina sa stáva ideálnym centrom pre letné, ale hlavne zimné športové aktivity. Sú tu lyžiarské svahy s umelým zasnežovaním a tromi vlekmi a lyžiarska škola.
 

Národné parky

Návštevníci mesta Svit môžu navštíviť aj neďaleko vzdialené národné parky – Pieninský národný park s úchvatnou jazdou na pltiach po vodách rieky Dunajec a Národný park Slovenský raj.
 

Kultúrne a športové vyžitie

Občania mesta a návštevníci Svitu majú možnosť kultúrneho a športového vyžitia. Slúžia im k tomu dva Domy kultúry, Športová hala, Krytá plaváreň s rehabilitačným strediskom, tenisové kurty, Kolkáreň, viacúčelový štadión a dve novopostavené hokejbalové ihriská, ktoré v zimnom období slúžia ako verejné klziská.
 
Pôvabne pôsobí aj areál novovybudovaných chrámov rímskokatolíckej a evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, ktoré spolu s Domom smútku vytvárajú tzv. Duchovné centrum s námestím Jednoty.
 

Zaujímavosti a dobré tipy pre Vás:

Užite si adrenalínovú zábavu na motokárach pod Tatrami - Motokáry Tatry Svit. Motokáry Tatry sa nachádzajú vo Svite v skladových priestoroch na druhom poschodí, ponúkajú adrenalínovú zábavu na motokárach na 230 m dlhej dráhe, na ktorej je možné dosiahnuť priemernú rýchlosť nad 30 km/h.
 
Hotel Spolcentrum sa nachádza v centre Svitu. V elegantnej reštaurácii si vychutnajte pokrmy slovenskej a medzinárodnej kuchyne. V reštaurácii sa pravidelne konajú dni českej, talianskej alebo ruskej kuchyne. Osviežiť sa môžete v bare. Relax & oddych. Zabudnite na stres a nechajte sa rozmaznávať. Na štvrtom poschodí nájdete wellnes centrum, masáže, posilňovňu, bowling, tenisovú halu, biliard, lobby bar.
 
Reštaurácie, pivárne a puby vo Svite. Ak chcete ist na dobre pivo, jedlo, zabavu, pozrite si podniky z Svitu. www.kamnapivo.sk
 

Mesto Poprad Tatry

Nachádza sa na úpätí pohoria Vysokých Tatier, preto ho nazývajú Vstupná brána do Vysokých Tatier. Poprad je od Svitu vzdialený len 8 km.
 

Námestie svätého Egídia Poprad

Námestie svätého Egídia Poprad
 
Námestie sv. Egídia Poprad - námestie je pravým srdcom Popradu a centrom jeho turistického ruchu. Dominujú mu dva kostoly, ktoré možno navštíviť napríklad v rámci prehliadky so sprievodcom, organizovanej Mestskou informačnou kanceláriou.
 

Poprad

Poprad patrí medzi jedno z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich miest SlovenskaPoprad a okolie ponúka široké spektrum možností trávenia voľného času. Návštevníci si môžu pozrieť centrum Popradu, Podtatranské múzeum a Tatranská galéria tiež stojí za návštevu. Mesto pod Tatrami je rovnako bohaté na výskyt pamiatok, nachádza sa v ňom Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota aj viaceré vzácne kostoly.
 
V Poprade sa za kultúrou oplatí pozrieť do Spišskej Soboty, Kežmarku, Levoče i na Spišský hrad, či do Spišskej Kapituly. V zime si v Poprade prídu na svoje lyžiari všetkých vekových kategórii. K dispozícii Vám budú špičkové lyžiarske strediská svetovej úrovne.
 

Poprad a okolie

Poprad a okolie ponúka svojím hosťom široké možnosti turistiky. Vybrať sa môžete do Vysokých Tatier, na Štrbské Pleso, do Starého Smokovca i do Tatranskej Lomnice. Priamo v Poprade sa zabavíte vo vode aj na toboganoch v AquaCity. V teplých letných mesiacoch je toto miesto rajom pre milovníkov turistiky, cykloturistiky či príjemných nenáročných prechádzok prírodou s možnosťou zberu lesných plodov a húb.
 

 

Kam sa ísť okúpať?

 

AquaCity Poprad

Za kúpaním sa v okolí mesta Vysoké Tatry oplatí vybrať do moderného a rozsiahleho aquaparku Aquacity Poprad.
 
AquaCity Poprad
AquaCity Poprad Relaxačno-športový areál AquaCity v Poprade využíva geotermálnu energiu popradského vrtu s teplotou takmer 50 °C. Celkom 13 bazénov a 350 vodných atrakcií, to je ponuka populárneho AquaCity. Dominantou areálu je celoročná prevádzka, nerezové bazény a UV čistenie vody.
Aquapark disponuje 3 vonkajšími termálnymi bazénmi, vnútornými relaxačnými bazénmi, v ktorých sa po večeroch koná laser show, nájdete tu luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi aj bazén pre deti plný atrakcií. Je to úžasný vodný raj s teplými, geotermálnymi bazénmi, kúpeľným strediskom, nájdete tu sauny, vírivky, ľadovú jaskyňu, masáže, procedúry aj párty miestnosti s vodnými posteľami, má najväčšie wellness centrum na celom Slovensku.
 
Krytá plaváreň vo Svite je v prevádzke od roku 1982. Pre plavcov je k dispozícii 25 metrový bazén s hĺbkou vody od 120 do 180 cm. Teplota vody v plaveckom bazéne je 27´C. Pre deti je k dispozícii detský bazén s rozmermi 9x9 metrov a hĺbkou vody od 40 do 80cm.Teplota vody v detskom bazéne je 30´C. Okrem plávania môžu návštevníci využiť parné saunovanie, posilňovňu, masérske služby, vaňové kúpele a občerstvenie v bufete. V letných mesiacoch je možné využiť aj trávnaté plochy pred veľkým bazénom na slnenie a relax.
 
Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. Je vzdialený len 2 km od Liptovského Mikuláša ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov.
 
Vodný park Bešeňová Thermal park Bešeňová vznikol pri horúcich prameňoch liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov prostredníctvom vrtu o teplote 60 °C. V areáli sa nachádza 9 vonkajších a 4 vnútorné bazény, 9 toboganov, vitálny svet, relax centrum nudistická pláž.
 
Termálne kúpalisko Vrbov.  V areáli termálneho kúpaliska vo Vrbove sa nachádza sedem bazénov, z toho sú tri detské. Teplota vody v bazénoch je od 26o C do 38oC. Kúpalisko je otvorené celoročne. 
 

Hrady a zámky :

Spišský hrad. V nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad.
 
Chrám sv. Jakuba v Levoči. Kostol sv. Jakuba v Levoči patrí medzi najväčšie gotické chrámy na Slovensku. Je to živý chrám a veriacim slúži denne na bohoslužby už vyše 700 rokov ako farský chrám bývalého slobodného kráľovského mesta Levoče.
 
Ľubovnianske múzeum Stará Ľubovňa. Na vápencovom brale sa nad Starou Ľubovňou vypína kamenný hrad Ľubovňa postavený začiatkom 14. storočia.
 

 

Jaskyne v Tatrách

Važecká jaskyňa je jedna z najznámejších jaskýň na severnom Slovensku. Hoci dĺžkou Važecká jaskyňa patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou.
 
Demänovská jaskyňa slobody. Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku.
 
Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov
 
Sprístupnené jaskyne patria medzi skutočné klenoty Slovenska. Viaceré z nich sú známe v celej Európe i vo svete. Preto sú lákavou pozvánkou na zaujímavé cesty za krásou a poznaním.
 

 

Turistika a hubárčenie

Naša krajina ponúka veľa možností na turistiku a prechádzky. Je tu veľa oblastí pre hubárčenie. Najznámejšia hubárska oblasť je Važec.

Zimné športy - lyžovanie :

Lopušná dolina – SKICHEM, Lopušná dolina – SKITATRY a SNOWPARK Lučivná, výsledkom ktorej je zavedenie jednotného pokladničného kontrolného systému SKIDATA, ktorý umožní v troch ekonomicky a právne samostatných strediskách využívať spoločné prepravné lístky.
 
Pre návštevníkov týchto stredísk sa vytvorila ponuka 14 vlekov, zjazdové trate v dĺžke 6400 m.Charakterom zjazdoviek SKICENTRUM Lopušná dolina – Lučivná uspokojí všetky požiadavky lyžiarskej verejnosti vzhľadom na ponuku menej náročných terénov v Lučivnej, cez univerzálnu ponuku svahov pre začínajúcich lyžiarov, ale i pokročilých v stredisku SKICHEM Lopušná dolina až po náročnú zjazdovku v stredisku Lopušná dolina – SKITATRY.
 
V stredisku SKICHEM je situovaná U-rampa pre snowboard na osobitnom svahu pre snowboardistov s ponukou terénnych prekážok i nainštalovaných bariér, lavičiek a zábradlí, ktoré umožnia vyžitie tejto skupiny lyžiarskej obce. Zjazdovka v SKICHEME, i v SKITATRY je homologovaná FIS.
 
Stredisko SNOWPARK Lučivná ponúka zapožičiavania snežných skútrov a snowtubing.Výhodou všetkých troch stredísk tvoriacich „mini SKI región“ je dobrá dostupnosť od hlavných cestných komunikácií, cenovo prístupné prepravné lístky, a hlavne kvalitne upravené zjazdové trate.
 
 
Ak máte záujem prežiť Vaše voľné chvíle aktívne, veľmi radi Vám poradíme pri plánovaní výletov a turistických trás.

Ubytovanie privát pod Vysokými Tatrami Svit Podskalka

Ubytovanie privát pod Vysokými Tatrami Svit Podskalka - Mgr. Renáta Lukáčová Privát pod Tatrami. Ponúkame ubytovanie v súkromí privát pod Vysokými Tatrami v meste Svit okres Poprad. Ubytovanie s ideálnou polohou na výlety do Vysokých Tatier. Naše ubytovanie je vzdialené len 3,2 km od lyžiarskeho strediska Lopušná dolina. Ubytovanie je vhodné pre rodiny s deťmi, obchodných cestujúcich a turistov. Ubytovanie si môžete rezervovať telefonicky, alebo emailom.

Mgr.Renáta Lukáčová,
Hájova 637/10, Svit, 059 21, Slovakia
Telefón: +421 911 457 805
Telefón: +421 911 669 662 - communication in english
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web: www.ubytovaniesvit.sk


Facebook Twitter Pinterest LinkedIn VK

Ubytovanie Svit - možnosti a aktivity v okolí nášho ubytovania:

Naše ubytovanie sa nachádza v podtatranskom meste Svit s výhodnou polohou pre pravú tatranskú dovolenku v blízkosti turistických stredísk Vysokých Tatier - Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a mesta Poprad.
V lete možno podnikať vysokohorské túry vo Vysokých Tatrách na Kriváň, Rysy, (Hrebienok, Veľká Studená dolina, Mengusovská dolina) a z Tatranskej Lomnice je možnosť vyviesť sa lanovkou na Skalnaté pleso a Lomnický štít.
Vysoké Tatry ponúkajú najmä krásnu prírodu aj príjemné nenáročné túry pre rodiny s deťmi zvládnete ich aj s tými najmenšími.
V širšom okolí sa nachádzajú atraktívne turistické ciele (Slovenský raj, Spišský hrad, Levoča, Červený Kláštor - splavovanie Dunajca na pltiach).
Táto lokalita je známa krásnym lesným prostredím Lopušnej doliny, ktorá je vyhľadávaná na turistiku, cyklistiku aj hubárčenie môžte zbierať lesné plody v blízkych lesoch. Priamo v meste Svit sa nachádza krytá plaváreň a v blízkosti sú aj termálne kúpaliská AquaCity Poprad, Vrbov, Bešeňová. V okolí nájdete a jaskyne Važecká jaskyňa, Belianska jaskyňa.
V zime je možnosť lyžovania v lyžiarskom stredisku Lopušná dolina a Snowpark Lučivná Vám ponúka lyžovanie v malebnom prostredí podtatranského kraja s krásnym panoramatickým výhľadom na Vysoké Tatry. K dispozícii sú vám aj lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách Štrbské Pleso a Starý Smokovec.
×

Prihlásiť sa