Zaujímavosti v okolí

Mesto Svit. Jedno z najmladších slovenských miest, vzniklo v roku 1934, keď firma „Baťa“ zo Zlína zakúpila pozemky od obce Veľká na postavenie podniku na výrobu viskózových vlákien. Názov mesta je odvodený od pomenovania podniku – Slovenská VIskózová Továreň. Štatút mesta obdržal Svit dňa 30. mája 1962.

Mesto SVIT

Jedno z najmladších slovenských miest, vzniklo v roku 1934, keď firma „Baťa“ zo Zlína zakúpila pozemky od obce Veľká na postavenie podniku na výrobu viskózových vlákien. Názov mesta je odvodený od pomenovania podniku – Slovenská VIskózová Továreň. Štatút mesta obdržal Svit dňa 30. mája 1962.
 
Príroda v okolí Svitu patrí k najkrajším kútom Slovenska. Tvorí ju predhorie Tatranského národného parku a Národného parku Nízke Tatry. Preto sa do popredia dostáva rozvoj cestovného ruchu, ktorý má značnú podporu mesta.
Len tri kilometre vzdialená Lopušná dolina sa stáva ideálnym centrom pre letné, ale hlavne zimné športové aktivity. Sú tu svahy s umelým zasnežovaním a tromi vlekmi a lyžiarska škola.
Návštevníci mesta Svit môžu navštíviť aj neďaleko vzdialené národné parky – Pieninský národný park s úchvatnou jazdou na pltiach po vodách rieky Dunajec a Národný park Slovenský raj.
Občania mesta a návštevníci Svitu majú možnosť kultúrneho a športového vyžitia. Slúžia im k tomu dva Domy kultúry, Športová hala, Krytá plaváreň s rehabilitačným strediskom, tenisové kurty, Kolkáreň, viacúčelový štadión a dve novopostavené hokejbalové ihriská, ktoré v zimnom období slúžia ako verejné klziská.
Pôvabne pôsobí aj areál novovybudovaných chrámov rímskokatolíckej a evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, ktoré spolu s Domom smútku vytvárajú tzv. Duchovné centrum s námestím Jednoty.
 

Zaujímavosti a dobré tipy pre Vás:

 • Reštaurácie, pivárne a puby vo Svite. Ak chcete ist na dobre pivo, jedlo, zabavu, pozrite si podniky z Svitu. www.kamnapivo.sk
 • Folklórny súbor Jánošík zo Svitu je umelecký súbor s dlhoročnou tradíciou scénického interpretovania folklóru a ľudových zvykov.facebook.com/janosik1956
 • Motokáry Tatry sa nachádzajú vo Svite v skladových priestoroch na druhom poschodí, kde poskytujeme kvalitnú adrenalínovú zábavu na motokárach. www.motokarytatry.sk
 • Relax & oddych Zabudnite na stres a nechajte sa rozmaznávať. Na štvrtom poschodí nájdete wellnes centrum, tenisovú halu, biliard, lobby bar... Hotel Spolcentrum
 

Voda :


 • Krytá plaváreň vo Svite
  Krytá plaváreň je v prevádzke od roku 1982. Pre plavcov je k dispozícii 25 metrový bazén s hĺbkou vody od 120 do 180 cm. Teplota vody v plaveckom bazéne je 27´C. Pre deti je k dispozícii detský bazén s rozmermi 9x9 metrov a hĺbkou vody od 40 do 80cm.Teplota vody v detskom bazéne je 30´C. Okrem plávania môžu návštevníci využiť parné saunovanie, posilňovňu, masérske služby, vaňové kúpele a občerstvenie v bufete. V letných mesiacoch je možné využiť aj trávnaté plochy pred veľkým bazénom na slnenie a relax.
 • AquaCity Poprad
  Relaxačno-športový areál AquaCity v Poprade využíva geotermálnu energiu popradského vrtu s teplotou takmer 50 °C. Dominantou areálu je celoročná prevádzka, nerezové bazény a UV čistenie vody. Je to úžasný vodný raj s teplými, geotermálnymi bazénmi, kúpeľným strediskom, dvomi ocenenými hotelmi, telocvičňami, reštauráciou a barmi a zariadeniami na podujatia až pre 350 hostí.
 • Tatralandia
  Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. Je vzdialený len 2 km od Liptovského Mikuláša ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov.
 • Vodný park Bešeňová
  Thermal park Bešeňová vznikol pri horúcich prameňoch liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov prostredníctvom vrtu o teplote 60 °C. V areáli sa nachádza 9 vonkajších a 4 vnútorné bazény, 9 toboganov, vitálny svet, relax centrum nudistická pláž.
 • Vrbov termálne kúpalisko
  V areáli termálneho kúpaliska vo Vrbove sa nachádza sedem bazénov, z toho sú tri detské. Teplota vody v bazénoch je od 26o C do 38oC. Kúpalisko je otvorené celoročne. 

Hrady a zámky :


 • Spišský hrad
  V nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad.
 • Chrám sv.Jakuba v Levoči
  Kostol sv. Jakuba v Levoči patrí medzi najväčšie gotické chrámy na Slovensku. Je to živý chrám a veriacim slúži denne na bohoslužby už vyše 700 rokov ako farský chrám bývalého slobodného kráľovského mesta Levoče.
 • Ľubovnianske múzeum Stará Ľubovňa
  Na vápencovom brale sa nad Starou Ľubovňou vypína kamenný hrad Ľubovňa postavený začiatkom 14. storočia.

Jaskyne :


 • Važecká jaskyňa
  Važecká jaskyňa je jedna z najznámejších jaskýň na severnom Slovensku. Hoci dĺžkou patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou.
 • Demänovská jaskyňa slobody
  Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku.
 • Demänovská ľadová jaskyňa
  Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov
Sprístupnené jaskyne patria medzi skutočné klenoty Slovenska. Viaceré z nich sú známe v celej Európe i vo svete. Preto sú lákavou pozvánkou na zaujímavé cesty za krásou a poznaním. Správa slovenských jaskýň.

Turistika hubárčenie :


Naša krajina ponúka veľa možností na turistiku a prechádzky. Je tu veľa oblastí pre hubárčenie. Važec - Najznámejšia hubárska oblasť.

Zimné športy - lyžovanie :

Lopušná dolina – SKICHEM, Lopušná dolina – SKITATRY a SNOWPARK Lučivná, výsledkom ktorej je zavedenie jednotného pokladničného kontrolného systému SKIDATA, ktorý umožní v troch ekonomicky a právne samostatných strediskách využívať spoločné prepravné lístky.
Pre návštevníkov týchto stredísk sa vytvorila ponuka 14 vlekov, zjazdové trate v dĺžke 6400 m.Charakterom zjazdoviek SKICENTRUM Lopušná dolina – Lučivná uspokojí všetky požiadavky lyžiarskej verejnosti vzhľadom na ponuku menej náročných terénov v Lučivnej, cez univerzálnu ponuku svahov pre začínajúcich lyžiarov, ale i pokročilých v stredisku SKICHEM Lopušná dolina až po náročnú zjazdovku v stredisku Lopušná dolina – SKITATRY.
V stredisku SKICHEM je situovaná U-rampa pre snowboard na osobitnom svahu pre snowboardistov s ponukou terénnych prekážok i nainštalovaných bariér, lavičiek a zábradlí, ktoré umožnia vyžitie tejto skupiny lyžiarskej obce.Zjazdovka v SKICHEME, i v SKITATRY je homologovaná FIS.
Stredisko SNOWPARK Lučivná ponúka zapožičiavania snežných skútrov a snowtubing.Výhodou všetkých troch stredísk tvoriacich „mini SKI región“ je dobrá dostupnosť od hlavných cestných komunikácií, cenovo prístupné prepravné lístky, a hlavne kvalitne upravené zjazdové trate.
 
Odporúčané linky :
Facebook Twitter Google+ Pinterest

Ubytovanie v súkromí privát vo Svite

Ponúkame pekné a lacné ubytovanie v súkromí rodinného domu vo Svite Podskalke so samostatným vchodom, 4 izby, kapacita cca 1-19 ľudí, ideálne pre rodiny, obchodných cestujúcich a turistov.

Naše ubytovanie Vám ponúka ideálnu polohu na výlety do Vysokých Tatier a v bízkosti (3 km.) je Lyžiarske stredisko Lopušná dolina.

Ubytovanie v súkromí privát Svit - Štandardná izba - č. 1

Štandardná izba - č. 1

Cena od: 15 €

Štandardná izba č.1. Počet lôžok: 2 x manželská posteľ + 1 x samostatné lôžko + 2 x pristelok. Max. počet osôb - 7. Kúpeľňa (sprchovací kút) a WC na izbe.

Pozrite si ponuku
Ubytovanie v súkromí privát Svit - Štandardná izba - č. 2

Štandardná izba - č. 2

Cena od: 15 €

Štandardná izba č.2. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 1 x samostatné lôžko. Max. počet osôb - 3. Kúpeľňa (sprchovací kút) a WC na chodbe.

Pozrite si ponuku
Ubytovanie v súkromí privát Svit - Štandardná izba - č. 3

Štandardná izba - č. 3

Cena od: 15 €

Štandardná izba č.3. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 2 x samostatné lôžko + 1 x pristelok. Max. počet osôb - 5. Kúpeľňa (sprchovací kút) a WC na chodbe. Balkón.

Pozrite si ponuku
Ubytovanie v súkromí privát Svit - Štandardná izba - č. 4

Štandardná izba - č. 4

Cena od: 15 €

Štandardná izba č.4. Počet lôžok: 1 x manželská posteľ + 1 x samostatné lôžko + 1 x pristelok. Max. počet osôb - 4. Kúpeľňa (sprchovací kút) na izbe, WC na chodbe. Balkón.

Pozrite si ponuku
Prízemný apartmánový byt

Prízemný apartmánový byt

Cena od: 15 €

Už od 14-06-2019 ponúkame na prenájom ďalšie, úplne nové priestory.

Pozrite si ponuku

Pozrite si našu ponuku a svoje ubytovanie si môžete priamo rezervovať telefonicky    +421 911 457 805   alebo emailom:   rena1108@gmail.com .

×

Prihlásiť sa