Kde ísť na výlet a aktivity v okolí nášho ubytovania:

Naše ubytovanie sa nachádza v podtatranskom meste Svit s výhodnou polohou pre pravú tatranskú dovolenku v blízkosti turistických stredísk Vysokých Tatier - Štrbského Plesa, Starého Smokovca, Tatranskej Lomnice a mesta Poprad. Najzaujímavejšou zimnou atrakciou Vysokých Tatier sa už tradične stáva Tatranský ľadový dóm.
V lete možno podnikať vysokohorské (túry) vo Vysokých (Tatrách) na Rysy, Slavkovský štít, Jahňací štít, Kôprovský štít (Veľká Studená dolina, Mengusovská dolina).
Môžete sa vybrať na nenáročné túry v Tatrách, obdivovať krásnu prírodu (náučné chodníky), alebo navštíviť horské chaty v Tatrách. Tatranské (vodopády) a plesá môžu byť tiež vaším turistickým cieľom (Velické pleso a Velický vodopád). Prechádzka na Popradské Pleso je nenáročná, môžete sa tu vybrať s celou rodinou, zvládnu to aj mamičky s detičkami v kočíkoch.
Z Tatranskej Lomnice je možnosť vyviesť sa lanovkou na Skalnaté pleso a Lomnický štít, jazda lanovkou bude pre deti nezabudnuteľný (zážitok). Zážitkom pre deti bude aj jazda Tatranskou elektrickou železnicou, alebo jazda zubačkou z Tatranskej Štrby.
V širšom (okolí) sa nachádzajú atraktívne turistické ciele (Kežmarok, Spišská Sobota, Levoča, Moderné a interaktívne múzeum v centre historickej Levoče, Gánovské travertíny a Gejzír, Červený Kláštor splavovanie Dunajca na pltiach, Spišské podhradie, Spišská Nová Ves).
Táto lokalita je známym lesným prostredím, je vyhľadávaná na turistiku, cyklistiku, cykloturistiku a hubárčenie, v blízkych (lesoch) môžete zbierať lesné plody.
Priamo v meste nájdete krytú plaváreň a v blízkosti sú aj termálne kúpaliská a aquaparky.
Jaskyne priťahujú mnohých turistov. Jedným z nezabudnuteľných zážitkov pre Vás môže byť aj návšteva jaskyne, môžete sa vybrať do Važeckej alebo Belianskej jaskyne. Vďaka kvapľovej výzdobe jednou z najkrajších (jaskýň) je Demänovská jaskyňa slobody.
V zime je možnosť lyžovaniaSKI Lopušná, dobre si zalyžujete aj v neďalekej obci Lučivná, alebo Liptovská Teplička. Na svoje si prídu priaznivci zjazdového lyžovania, no nájdete tu aj kvalitné udržiavané bežkárske (trate). K dispozícii sú vám aj SKI strediská v Tatrách.
V okolí je pre vás mnoho zaujímavých (ponúk) na trávenie voľného času. Aj vzdialenejšie okolie ponúka návštevníkom nespočetné množstvá tipov na výlety.
V neďalekom meste Poprad a jeho okolí nájdete veľa zaujímavosti, ponúka sa návšteva kultúrno historických pamiatok (Tatranská galéria, Múzeum TANAP, Podtatranské múzeum v Spišskej Sobote, Národopisné múzeum Smižany), alebo tradičných podujatí, adrenalínové (atrakcie) horská dráha Tatrabob je adrenalínová atrakcia v Tatranskej Lomnici pre malých aj veľkých návštevníkov, atrakcie pre deti (Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi) a návšteva múzeí.
×

Prihlásiť sa