Vysoké Tatry

Vysoké Tatry zaujímavosti. V okrese Poprad a jeho okolí je mnoho zaujímavosti a možností na trávenie voľného času. Poprad a okolie ponúka veľa možnosti na výlety. V letnom období sú obľúbené voľnočasové aktivity, turistika, cyklistika, cykloturistika v zimnom období hlavne lyžovanie. Pre turistiku s deťmi je vhodné zvoliť si niektorý z tatranských náučných chodníkov v Tatrách, dajú sa s deťmi ľahko zvládnuť, aj sa dozviete zaujímavé informácie o prírode. Okres Poprad ponúka rôzne zaujímavosti, historické pamiatky, kultúrne pamiatky, konajú sa tu zaujímavé akcie. Za kúpaním sa v okolí môžete vybrať na kúpalisko, krytú plaváreň, nájdete tu aj termálne kúpaliská a kúpele. Ponúka sa veľké množstvo voľnočasových aktivít. Pozrite si naše tipy na výlety a zaujímavosti v okolí nášho ubytovania pod Tatrami. 

Vysoké Tatry ubytovanie

Vysoké Tatry predstavujú v Európe jedinečnú kombináciu prírodných krásVysoké Tatry ponúkajú široké možnosti využitia voľného času. Vzhľadom na rozsah a polohu Tatier je počet ich turistických aktív značný a dokáže tak uspokojiť aj najnáročnejších návštevníkov. V lete priťahujú predovšetkým túry na tatranské štíty, prechádzky dolinami, či výlety k plesám a vodopádom. V oblasti Vysokých Tatier vyvierajú viaceré pramene, o ktorých sa traduje, že majú zdraviu prospešné účinky. Na vrchol druhého najvyššieho vrchu, Lomnického štítu (2634 m) sa dá dopraviť pohodlne lanovkou zo Skalnatého plesa.  Tatry sa vyznačujú ideálnymi podmienkami na turistiku, horolezectvo, mountain biking, lyžovanie, rekreáciu a liečbu niektorých chorôb. Pozitívom v Tatrách je zdravý a čistý vysokohorský vzduch

Lyžiarske stredisko - SKI Lopušná dolina

Svit Lopušná je krásna rekreačná oblasť s nádherným lesným prostredím, vhodná na oddych a relax pre celú rodinu. V zime kvalitná rodinná lyžovačka, v lete horská cyklistika a pešia turistika. Lopušná a jej okolie poskytuje rôznorodý terén na prechádzky a túry s krásnymi výhľadmi na Tatry a okolie. My vám ponúkame ubytovanie v súkromí vzdialené len 3 km od lyžiarskych stredísk. Zažite skvelú lyžovačku a objavujte krásu Lopušnej

Tipy na výlety

Tipy na výlety. V blízkom aj vzdialenejšom okolí sa návštevníkom núka nespočetné množstvo tipov na výlety. Okolie ponúka návštevníkom širokú paletu možností výletov v letnom i zimnou období. Na svoje si prídu nielen rodiny s deťmi, či turisti, ale aj milovníci histórie, prírodných krás, aktívni i pasívni návštevníci. Ponúka sa návšteva kultúrno-historických pamiatok, alebo tradičných podujatí, adrenalínové atrakcie, atrakcie pre deti, návšteva múzeí. Okrem toho sa tu nachádza niekoľko jaskýň a môžete navštíviť aj Slovenský raj určený predovšetkým na letnú turistiku. Slovenský raj je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska.

Zaujímavosti v okolí

Zaujímavosti v okolí nášho ubytovania pod Tatrami v meste Svit okr. Poprad. Ideálna poloha na výlety do Vysokých Tatier a blízkeho okolia aj neďalekého mesta Poprad. V blízkom okolí je pre vás mnoho zaujímavých ponúk na trávenie voľného času a zaujímavých aktivít. Množstvo historických pamiatok, kúpalísk, turistických chodníkov. Zo severnej strany štíty Vysokých Tatier, z južnej strany končiare Kráľovej Hole. V zime je možnosť bežeckého a zjazdového lyžovania v tatranských lyžiarskych strediskách. A blízkeho SKI Liptovská Teplička.
×

Prihlásiť sa