Vysoké Tatry

Vysoké Tatry zaujímavosti V okrese Poprad a jeho okolí je mnoho zaujímavosti a možností na trávenie voľného času. Poprad a okolie ponúka veľa možnosti na výlety. V letnom období sú obľúbené voľnočasové aktivity, turistika, cyklistika, cykloturistika v zimnom období hlavne lyžovanie. Pre turistiku s deťmi je vhodné zvoliť si niektorý z tatranských náučných chodníkov v Tatrách, dajú sa s deťmi ľahko zvládnuť, aj sa dozviete zaujímavé informácie o prírode. Okres Poprad ponúka rôzne zaujímavosti, historické pamiatky, kultúrne pamiatky, konajú sa tu zaujímavé akcie. Za kúpaním sa v okolí môžete vybrať na kúpalisko, krytú plaváreň, nájdete tu aj termálne kúpaliská a kúpele. Ponúka sa veľké množstvo voľnočasových aktivít. Pozrite si naše tipy na výlety a zaujímavosti v okolí nášho ubytovania pod Tatrami. 

Vysoké Tatry ubytovanie

Vysoké Tatry zaujímavosti Vysoké Tatry predstavujú v Európe jedinečnú kombináciu prírodných krás. Vysoké Tatry ponúkajú široké možnosti využitia voľného času. Vzhľadom na rozsah a polohu Tatier je počet ich turistických aktív značný a dokáže tak uspokojiť aj najnáročnejších návštevníkov. V lete priťahujú predovšetkým túry na tatranské štíty, nenáročné túry v tatrách, doliny v Tatrách, plesá a jazerá v Tatrách či výlety k vodopádom. Na Lomnický štít (2634 m) druhý najvyšší vrch Vysokých Tatier vás vyvezie lanovka zo Skalnatého plesa. V oblasti Vysokých Tatier vyvierajú viaceré pramene, o ktorých sa traduje, že majú zdraviu prospešné účinky. Tatry sa vyznačujú ideálnymi podmienkami na turistiku, horolezectvo, mountain biking, lyžovanie, rekreáciu a liečbu niektorých chorôb. Pozitívom v Tatrách je zdravý a čistý vysokohorský vzduch.

Lyžiarske stredisko SKI Lopušná dolina

Lopušná dolina je krásna rekreačná oblasť s nádherným lesným prostredím, vhodná na oddych a relax pre celú rodinu. V zime kvalitná rodinná lyžovačka, v lete horská cyklistika a pešia turistika. Lopušná dolina a jej okolie poskytuje rôznorodý terén na prechádzky ľahká turistika a túry vhodné pre deti s krásnymi výhľadmi na Vysoké Tatry a okolie. Zažite skvelú lyžovačku a objavte krásu Lopušnej doliny.

Tipy na výlety

Tipy na výlety v Tatrách. V blízkom aj vzdialenejšom okolí sa návštevníkom ponúka nespočetné množstvo tipov na výlety. Kam na výlet do prírody okolie ponúka návštevníkom širokú paletu možností výletov v letnom i zimnom období. Kam na výlet s deťmi na svoje si prídu nielen rodiny s deťmi či turisti, ale aj milovníci histórie, prírodných krás, aktívni i pasívni návštevníci. Kam na výlet Poprad ponúka sa návšteva kultúrno-historických pamiatok alebo tradičných podujatí, adrenalínové atrakcie, atrakcie pre deti, návšteva múzeí. Kam na výlet s rodinou okrem toho sa tu nachádza niekoľko jaskýň a môžete navštíviť aj Slovenský raj určený predovšetkým na letnú turistiku. Slovenský raj je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska.

Zaujímavosti v okolí

Zaujímavosti v okolí nášho ubytovania pod Tatrami v meste Svit okr. Poprad. Ideálna poloha na výlety do Vysokých Tatier a blízkeho okolia aj neďalekého mesta Poprad. V blízkom okolí je pre vás mnoho zaujímavých ponúk na trávenie voľného času a zaujímavých aktivít. Množstvo historických pamiatok, kúpalísk, turistických chodníkov. Zo severnej strany štíty Vysokých Tatier, z južnej strany končiare Kráľovej Hole. V zime je možnosť bežeckého a zjazdového lyžovania v tatranských lyžiarskych strediskách. A blízkeho SKI Liptovská Teplička.

Vysoké Tatry zaujímavosti

Vysoké Tatry zaujímavosti vo Vysokých Tatrách a okolí sa nachádza množstvo zaujímavostí a atrakcií. Krásy a zaujímavosti Vysokých Tatier sa nedajú spočítať dovolili sme si pre Vás vybrať niekoľko zaujímavostí, ktoré môžete vo Vysokých Tatrách nájsť. Naše tipy na výlety pre deti aj dospelých v Tatrách hrady a zámky v okolí Vysokých Tatier. Zaujímavostí o Tatrách je naozaj veľa Štrbské pleso ponúka rôzne atrakcie a člnkovanie na Štrbskom plese. Môžete si pozrieť zaujímavosti v okolí Popradu a Svitu naše tipy na výlety a zaujímavé miesta v okolí. Navštívte Vysoké Tatry a my Vám poradíme kam v Tatrách.
 
  • Vysoké Tatry - Mesto Vysoké Tatry 13 km, Štrbské Pleso 16 km, Starý Smokovec 13 km, Tatranská Lomnica 20 km, Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica 20 km, Múzeum TANAPu Tatranská Lomnica 20 km, Hrebienok 16 km, Veľká Lomnica 22 km, Podbanské 32 km.
  • Lyžiarske stredisko Lopušná dolina - Lyžovanie v Tatrách Lyžiarske Stredisko Lopušná Dolina 3 km, Snowpark Lučivná 3 km, Kubašok Ski centrum Spišské Bystré 20 km, Lyžiarske stredisko Ski Tatry Svit 3 km, SKI PARK Liptovská Teplička 21 km.
  • Tipy na výlety - Thermal Park Vrbov 30 km, Bazilika sv. Jakuba Levoča 35 km, Slovenský raj 37 km, Spišský hrad 56 km, Ľubovniansky Hrad Stará Ľubovňa 63 km, Múzeum liptovskej dediny Pribylina 39 km.
  • Zaujímavosti v okolí - Krytá plaváreň Svit 4 km, Motokáry Tatry Svit 2 km, Poprad 9 km, Námestie svätého Egídia Poprad 10 km, AquaCity Poprad 11 km, Letisko Poprad-Tatry 7 km, Podtatranské Múzeum V Poprade 9 km, Kostol svätého Egídia Poprad 10 km, Minipivovar TATRAS Poprad 11 km.
 
×

Prihlásiť sa