Tipy na výlety

Kam na výlet

Kam na výlet
Kam na výlet - Tipy na výlety. V blízkom aj vzdialenejšom okolí sa návštevníkom ponúka nespočetné množstvo tipov kam sa vybrať na výlet. Okolie ponúka návštevníkom širokú paletu možností výletov v letnom i zimnom období.
 
Na výlet môžete vyraziť autom, vlakom alebo autobusom. Či už ste milovníci histórie, prírodných krás, alebo vás láka pobyt v prírode, prípadne chcete stráviť voľný čas pri vode okolie vám má čo ponúknuť.
 
Naše ubytovanie sa nachádza pri diaľnici D1, hneď za Svitom je výjazd na diaľnicu (3 km od nášho ubytovania). Môžete vyraziť na výlet s rodinou na východ, alebo na západ.
 

Kam ísť na výlet 

Kam ísť na výlet
Kam ísť na výlet. Ponúka sa návšteva kultúrno-historických pamiatok, alebo tradičných podujatí, adrenalínové atrakcie, atrakcie pre deti, návšteva múzeí.
 
Okrem toho sa tu nachádza niekoľko jaskýň a môžete navštíviť aj Slovenský raj, jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska určenej predovšetkým na letnú turistiku.
 

Vrbov termálne kúpalisko

Thermal Park Vrbov. Termálne kúpalisko vo Vrbove s celoročnou prevádzkou. Termálne kúpalisko ponúka desať bazénov, z toho štyri sú detské. Geotermálna voda v bazénoch s príjemnou teplotou od 26 °C do 38 °C obsahuje priaznivo pôsobiace minerály. Miestna termálna voda má blahodarné a liečivé účinky na pohybové a nervové ústrojenstvo, dýchací a kardiovaskulárny systém. Ak hľadáte miesto relaxu a regenerácie navštívte Termálne kúpalisko Vrbov.
 

Chrám svätého Jakuba v Levoči

Kostol svätého Jakuba v Levoči tvorí dominantu Námestia Majstra Pavla, je druhý najväčší kostol na Slovensku. Patrí k najvýznamnejším pamiatkam sakrálneho umenia na Slovensku, národná kultúrna pamiatka. Má bohatú históriu a veriacim slúži denne na bohoslužby už vyše 700 rokov. V chráme je unikátna zbierka dvanástich stredovekých gotických krídlových oltárov.
 

Levočská priehrada

Levočská priehrada celkovou rozlohou 3000 m2 sa nachádza 3 km od centra Levoče a láka k sebe všetkým milovníkov letných radovánok.
 
Ponúka sa široká škála vodných športov, máte tu možnosť si zahrať plážový volejbal. Okolie ponúka množstvo cyklistických i peších túr. Pri priehrade je piesočnaté ihrisko na plážový volejbal (alebo badminton), požičovňa člnov, vodných bicyklov a športových potrieb. Na priehrade je možný i rybolov (pstruhy, liene a iné ryby).
 

Slovenský raj

Slovenský raj
Slovenský raj jedna z najkrajších oblastí regiónu Spiš. Vydajte sa po drevených rebríkoch cez divoké lesy a pozdĺž riek až k vyhliadkam, z ktorých budete mať Slovenský raj ako na dlani.
 
Medzi najznámejšie turistické trasy v Slovenskom raji patria: Suchá Belá, Prielom Hornádu alebo výstup na Tomášovský výhľad, ktorý vás očarí krásnym výhľadom. Príjemnú prechádzku si môžete v Slovenskom raji užiť v akomkoľvek ročnom období.
 

Spišský hrad

Spišský hrad je zrúcanina hradu, zrúcaniny ležia na skalnom hrebeni nad Spišským Podhradím. Sú zaradené na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Rozlohou prevyšujúcou 4 hektáre Spišský hrad tvorí jeden z najväčších hradných komplexov na Slovensku.
Nesie so sebou zaujímavú históriu. Je naším najväčším hradom známy ako sídlo uhorských kráľov a je zároveň národnou kultúrnou pamiatkou. Spišský hrad je jeden z najznámejších a najnavštevovanejších hradov (najrozsiahlejšie hradné zrúcaniny), leží medzi obcami Žehra a Spišské Podhradie.
 

Ľubovniansky hrad

Ľubovniansky hrad
Ľubovniansky hrad je hrad na severe Slovenska, čiastočne zachovaný a zrekonštruovaný Ľubovniansky hrad stojí na vápencovom kopci týčiaci sa nad mestom Stará Ľubovňa.
 
Stredoveký hrad v Starej Ľubovni
Stredoveký hrad v Starej Ľubovni dnes žije podujatiami a pestrými expozíciami a je jeden z najzaujímavejších hradov východného Slovenska. Prehliadku expozícií hradu môžete absolvovať so sprievodcom, rozsiahlejšie expozície sú venované histórii hradu, alebo ich môžete absolvovať prostredníctvom sprievodných textov.
 
V podhradí Ľubovnianskeho hradu
V podhradí Ľubovnianskeho hradu sa nachádza Ľubovniansky skanzen, ktorý tvorí samostatnú muzeálnu expozíciu v podhradí. Tvorí ho súbor ľudových stavieb, najcennejším exponátom je zrubový gréckokatolícky kostol. Múzeum ľudovej architektúry pod hradom vzniklo v roku 1984 tvorí ho 25 objektov.
 

Múzeum liptovskej dediny Pribylina

Múzeum liptovskej dediny Pribylina
Múzeum liptovskej dediny je múzeum v prírode, skanzen, ktorý sa nachádza v Pribyline. V múzeu sa nachádza jedinečná zástavba so znakmi stredovekého mestečka, ktorá bola v minulosti na Liptove rozšírená.
 
Okrem drevených a hospodárskych objektov ľudového staviteľstva tu nájdete aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty. Môžete si tu pozrieť expozíciu tradičného spôsobu života a zamestnaní rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev Liptova v minulosti.
 

Považská lesná železnica v Múzeu liptovskej dediny

Považská lesná železnica v Múzeu liptovskej dediny
V hornej časti areálu múzea sa nachádza statická expozícia historickej Považskej lesnej železnice. Statická expozícia historického vozového parku úzkorozchodnej Považskej lesnej železničky v areáli Múzea liptovskej dediny v Pribyline, ktorá premávala v doline Čierneho Váhu. V múzeu sa nachádzajú parné rušne, uložené na provizórne koľajisko.
 

Nízke Tatry

Nízke Tatry
Najrozsiahlejším a druhým najvyšším pohorím na Slovensku sú Nízke Tatry, ktoré tvoria Národný park Nízke Tatry. Najvyšším vrchom Nízkych Tatier je Ďumbier (2043 m n. m.), ktorý nesie názov podľa rovnomennej rastliny.

Pohorie Nízke Tatry je najrozsiahlejšie a druhé najvyššie pohorie na Slovensku tiahne sa v dĺžke 80 km smerom zo západu na východ, sedlom Čertovica je rozdelené na 2 časti: západnú a východnú. Pohorie sa tiahne medzi tokmi riek Váhu a Hrona.
 
Pohorie Nízkych Tatier je po Vysokých Tatrách najvýznamnejší geomorfologický celok v Západných Karpatoch na Slovensku. V Nízkych Tatrách a okolí sa nachádza množstvo zaujímavostí a atrakcií. Najväčšou atrakciou sú početné krasové javy s viacerými jaskyňami.
 
 

Jaskyne

Najdlhší jaskynný systém tvoria Demänovské jaskyne (24 km). 
 

Demänovská jaskyňa slobody

Demänovská jaskyňa slobody. Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne na severnej strane Nízkych Tatier je najdlhším jaskynným systémom na Slovensku.
 

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa predstavuje severnú časť svetoznámych Demänovských jaskýň. Pozoruhodná je výskytom trvalej ľadovej výplne, bizarnými a mohutnými tvarmi podzemných priestorov. Demänovská ľadová jaskyňa je dlhodobou držiteľkou slovenského rekordu v počte návštevníkov za rok. Priemerne ju navštívi 180 000 - 210 000 osôb ročne. Rekord je 277 313 v roku 1962.

Sprístupnené jaskyne na Slovensku, patria medzi skutočné klenoty Slovenska. Viaceré z nich sú známe v celej Európe i vo svete. Preto sú lákavou pozvánkou na zaujímavé cesty za krásou a poznaním.
 

Lyžiarske stredisko

Najfrekventovanejšie turistické a lyžiarske stredisko sa rozprestiera v Demänovskej doline od Derešov po Chopok až po Ďumbier.
 
 

Prírodné rezervácie

Prírodné rezervácie
V pohorí sú početné štátne prírodne rezervácie: Ďumbier, Ohnište, Pod Latiborskou hoľou, Bacúšska jelšina, Turková, Salatín, Jelšie, Príboj, Ivachnovský luh, Meandre Hrona a Horné lazy.
 
Chránené prírodné výtvory: Bystrianska jaskyňa, Demänovské jaskyne, Stanišovská jaskyňa, Balvan pri Maši, Brankovský vodopád, Žiar a Triasový ríf pri Liptovskej Osade, Mofetový prameň pri Sliačoch a Breznianska Skalka.
 

Turistika

Územie NAPANTu poskytuje nedozierne možnosti turistického využitia na takmer tisícke km značkovaných turistických chodníkoch, sčasti využívaných aj v zime ako bežkárske trate. 
 
V lete si prídu na svoje aj vyznávači cykloturistiky na odporúčaných cyklotrasách v hlbokých dolinách aj v podhorskom pásme, alebo pri poznávaní historických zaujímavosti a tradičnej ľudovej architektúry.
 

Važec

Važec
Važec, známa rázovitá podtatranská obec leží pod majestátnym Kriváňom v nadmorskej výške 788 m.n.m. Nájdete tu pamätný Dom Jána Hálu s obrazárňou, múzeum poľnohospodárskeho náradia a tradícií.
 
V okolí obce sú výborné podmienky na zber lesných plodov (výborné lesné jahody), možnosť návštevy blízkeho salaša. Na podkrivánske važecké lúky smerujú v lete a na jeseň hubári. V obci pôsobia stále ľudoví remeselníci a folklórna skupina.
 
Vedľa hlavnej cesty medzi obcami Važec a Štrba sa nachádza najväčší nemecký vojenský cintorín na Slovensku.
 

Važecká jaskyňa

Važecká jaskyňa je jedna z najznámejších jaskýň na severnom Slovensku. Hoci dĺžkou Važecká jaskyňa patrí medzi kratšie sprístupnené jaskyne, známa je výskytom bohatej kvapľovej výzdoby, pozoruhodnými nálezmi kostí jaskynných medveďov, ako aj vzácnou jaskynnou faunou.
 

Folklórny festival Východná

Folklórny festival Východná je najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou na našom území. Koná sa každoročne v prvý júlový víkend v amfiteátri obce Východná. K festivalu Východná už neodmysliteľne patria aj ľudoví remeselníci, výrobcovia a umelci a v poslednom období sú najzaujímavejšími interaktívne a zážitkové programy.
 

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Zapadne a Nízke Tatry. Je vzdialený len 2 km od Liptovského Mikuláša ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov.
 

Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová Thermal park Bešeňová vznikol pri horúcich prameňoch liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov prostredníctvom vrtu o teplote 60 °C. V areáli sa nachádza 9 vonkajších a 4 vnútorné bazény, 9 toboganov, vitálny svet, relax centrum nudistická pláž.
 

Rezervácia ubytovania

Ubytovanie Svit - Mgr. Renáta LukáčováVysoké Tatry ubytovanie 
Ubytovanie si môžete rezervovať telefonicky alebo emailom.
Mgr.Renáta Lukáčová,
Ubytovanie Svit
Hájová 637/10, 059 21 Svit Slovensko
Telefón: +421911457805
Telefón: +421911669662 - communication in english
E Mail:   Kontakt
Web: www.ubytovaniesvit.sk

private accommodation high tatras 
Lokalita: 
Východné Slovensko | Prešovský kraj | Región Vysoké Tatry | Okres Poprad

Ponuka ubytovania cena ubytovania cenník ubytovania.

Podporte nás prosím

Ak boli naše stránky pre Vás užitočné alebo sa vám páčia môžete nás podporiť na sociálnych sieťach. Odporučte nás Vaším známym a priateľom, ktorí hľadajú ubytovanie v Tatrách.

Podporte nás prosím na sociálnych sieťach odporučte nás Vaším známym a priateľom, ktorí hľadajú ubytovanie v Tatrách.
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn VK

Ubytovanie Tatry ubytovanie Vysoké Tatry dovolenka Tatry

Ubytovanie na Slovensku dovolenka s deťmi na Slovensku

Dovolenka Slovensko lacné ubytovanie Vysoké Tatry lacné ubytovanie na Slovensku rodinná dovolenka na Slovensku.

Lacné ubytovanie Tatry ubytovanie s deťmi ubytovanie pre dvoch pobyt v Tatrách dovolenka Tatry ubytovanie v Tatrách s deťmi lacná dovolenka ubytovanie pod Tatrami rodinná dovolenka.
Lacná dovolenka na Slovensku letná dovolenka dovolenka v zime dovolenka pre dvoch dovolenka s deťmi na Slovensku dovolenka v Tatrách ubytovanie lyžovanie.
Ubytovanie pri lyžiarskom stredisku

Ubytovanie izba č.1

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Samostatná 5-lôžková izba bez balkóna s možnosťou prístelky. Poč...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Lacné ubytovanie Tatry

Ubytovanie izba č.2

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Samostatná 3-lôžková izba bez balkóna (bez prístelky). Počet lôžok 1 ...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Ubytovanie v súkromí Tatry ubytovanie na súkromí Vysoké Tatry

Ubytovanie izba č.3

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Samostatná 4-lôžková izba s balkónom s možnosťou prístelky. ...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Lacné ubytovanie

Ubytovanie izba č.4

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Samostatná 3-lôžková izba s balkónom s možnosťou prístelky. ...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Apartmán Tatry

Apartmán Tatry apartmán…

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Apartmán Tatry apartmán Vysoké Tatry ubytovanie v apartmáne vo Vysokých T...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Ponuka ubytovania pozrite si ponuku ubytovania a vyberte si to najlepšie ubytovanie v Tatrách pre Vás rodinná dovolenka ubytovanie pre rodiny s deťmi.
Dovolenka na Slovensku s deťmi | Východné Slovensko | Prešovský kraj | región Vysoké Tatry | mesto Svit | okres Poprad | Ubytovanie Slovensko
Lacné ubytovanie na Slovensku lacná dovolenka na Slovensku s deťmi.
×

Prihlásiť sa