Zaujímavosti v okolí

Zaujímavosti

Kam v okoli Svitu, Popradu a Tatier.

Zaujímavosti v okolí nášho ubytovania pod Tatrami v meste Svit okr. Poprad. V blízkom okolí je pre vás mnoho zaujímavých ponúk na trávenie voľného času. Množstvo historických pamiatok, kúpalísk, turistických chodníkov. Zo severnej strany štíty Vysokých Tatier, z južnej strany končiare Kráľovej Hole. V zime je možnosť bežeckého a zjazdového lyžovania.
 
V meste Svit Vám ponúkame ubytovanie v súkromí.
 

Svit

Svit je mesto na Slovensku v okrese Poprad. Je jedným z najmladších miest na Slovensku. Leží v severozápadnej časti Spiša, 7 km západne od Popradu medzi Vysokými Tatrami a Kozími chrbtami na rieke Poprad v Popradskej kotline. Obklopené je zo severu, západu aj juhu lesmi.
 
Mesto Svit, vzniklo v roku 1934, keď firma „Baťa“ zo Zlína zakúpila pozemky od obce Veľká na postavenie podniku na výrobu viskózových vlákien. Názov mesta Svit je odvodený od pomenovania podniku – Slovenská VIskózová Továreň. Štatút mesta obdržal Svit dňa 30. mája 1962.
 
Príroda v okolí Svitu patrí k najkrajším kútom Slovenska. Tvorí ju predhorie Tatranského národného parku a Národného parku Nízke Tatry. Preto sa do popredia dostáva rozvoj cestovného ruchu.
 

Svit turistika

Svit turistika
Pre priaznivcov turistiky odporúčame - Náučný chodník Baba začína novou bránou pri Kolibe vo Svite. Cez chránené územie vedie náučný chodník o dĺžke 4 km, s prevýšením 270 m. Tiahne sa hrebeňom Baby do Lopušnej doliny, kde ústi pri starej elektrárni.
 
Na trase náučného chodníka je 5 zastávok s náučnými tabuľami v slovenskom a anglickom jazyku, na ktorých sa návštevníci zoznámia s faunou, flórou či geológiou prírodnej rezervácie. Nachádza sa tu množstvo vzácnych rastlín. Napríkad poniklec slovenský či plamienok alpínsky, ktorý je u nás jediným ťahavým druhom.
Cesta späť vedie po cyklistickom chodníku severnou stranou prírodnej rezervácie Baba v smere toku rieky Poprad. Trasa nie je náročná, preto je určená všetkým vekovým kategóriám. Slúži školám na vzdelávanie, rodinám na vychádzky s deťmi, ale hlavne všetkým, ktorí milujú prírodu a chcú spraviť niečo pre svoje zdravie.
Len tri kilometre vzdialená Lopušná sa stáva ideálnym centrom pre letné, ale hlavne zimné športové aktivity. Sú tu lyžiarské svahy s umelým zasnežovaním a lyžiarska škola.
 

Národné parky

Návštevníci mesta Svit môžu navštíviť aj neďaleko vzdialené národné parky – Pieninský národný park s úchvatnou jazdou na pltiach po vodách rieky Dunajec a Národný park Slovenský raj.
 

Kultúrne a športové vyžitie

Občania mesta a návštevníci Svitu majú možnosť kultúrneho a športového vyžitia. Slúžia im k tomu dva Domy kultúry, Športová hala, kúpalisko Svit s rehabilitačným strediskom, tenisové kurty, Kolkáreň, viacúčelový štadión a dve novopostavené hokejbalové ihriská, ktoré v zimnom období slúžia ako verejné klziská.
Pôvabne pôsobí aj areál novovybudovaných chrámov rímskokatolíckej a evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, ktoré spolu s Domom smútku vytvárajú tzv. Duchovné centrum s námestím Jednoty.
 

Lidl Ihrisko Žihadielko Svit

Lidl Žihadielko vo Svite, pribudlo ďalšie pekné miesto pre deti a ich rodičov. Slávnostné otvorenie ihriska Žihadielko vo Svite bolo 02.06.2019. Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a nachádza sa na ňom osem herných prvkov.
 
Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa môžu hrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s Včielky Maje a jej kamarátov.
 
Samozrejmosťou sú aj lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše. Žihadielko zabezpečí chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov. Nájdete ho na Štefánikovej ulici (vnútroblok pri Kolkárni). Takže ak máte malé deti môžete tu stráviť príjemný deň
 

Plaváreň Svit

Plaváreň Svit je v prevádzke od roku 1982. Pre plavcov je k dispozícii 25 metrový bazén s hĺbkou vody od 120 do 180 cm. Teplota vody v plaveckom bazéne je 27´C. Pre deti je k dispozícii detský bazén s rozmermi 9x9 metrov a hĺbkou vody od 40 do 80cm. Teplota vody v detskom bazéne je 30´C.
 
Okrem plávania môžu návštevníci plavárne využiť parné saunovanie, posilňovňu, masérske služby, vaňové kúpele a občerstvenie v bufete. V letných mesiacoch je možné na kúpalisku využiť aj trávnaté plochy pred veľkým bazénom na slnenie a relax.
 

Motokáry Tatry Svit

Motokáry Tatry Svit
Užite si adrenalínovú zábavu na motokárach pod Tatrami - Motokáry Tatry Svit. Motokáry Tatry sa nachádzajú vo Svite v skladových priestoroch na druhom poschodí, ponúkajú adrenalínovú zábavu na motokárach na 230 m dlhej dráhe, na ktorej je možné dosiahnuť priemernú rýchlosť nad 30 km/h.
 

Hotel Spolcentrum 

Hotel Spolcentrum
Hotel Spolcentrum sa nachádza v centre Svitu. V elegantnej reštaurácii si vychutnajte pokrmy slovenskej a medzinárodnej kuchyne. V reštaurácii sa pravidelne konajú dni českej, talianskej alebo ruskej kuchyne. Osviežiť sa môžete v bare.
Relax & oddych. Zabudnite na stres a nechajte sa rozmaznávať. Na štvrtom poschodí hotela nájdete wellnes centrum, masáže, posilňovňu, bowling, tenisovú halu, biliard, lobby bar.
 
Reštaurácie, pivárne a puby vo Svite. Ak chcete ist na dobre pivo, jedlo, zabavu, pozrite si podniky z Svitu. www.kamnapivo.sk
 

Svit - Poprad

Svit - Poprad cestná vzdialenosť medzi mestami Svit a Poprad je len 8 km. Mestá sú prepojené aj cyklotrasou, takže si môžete urobiť aj výlet na bicykli, cyklotrasa vedie popri rieke Poprad až do Svitu. Cyklistický chodník medzi Popradom a Svitom slúži verejnosti už od roku 2005. Vo Svite je pozdĺž chodníka niekoľko bufetov a reštaurácií, kde je možné sa občerstviť. Ide o nenáročnú trasu, vhodnú aj pre deti. Stretávajú sa tu milovníci bicyklov aj kolieskových korčúľ.
 

Poprad Tatry

Poprad Tatry
Poprad-Tatry sa nachádza na úpätí pohoria Vysokých Tatier, preto ho nazývajú Vstupná brána do Vysokých Tatier. Poprad Tatry je administratívnym, hospodárskym a kultúrnym centrom rýchlo sa rozvíjajúceho podtatranského regiónu.
 
V Poprade sa nachádza aj medzinárodné letisko Poprad-Tatry, leží vo výške 718 m n. m., je to najvyššie položené letisko pre dopravné lietadlá. Poprad je od Svitu vzdialený len 8 km.
 

Námestie svätého Egídia Poprad

Námestie svätého Egídia Poprad
Námestie sv. Egídia Poprad - Poprad centrum - námestie je pravým srdcom Popradu a centrom jeho turistického ruchu. Dominujú mu dva kostoly, ktoré možno navštíviť napríklad v rámci prehliadky so sprievodcom, organizovanej Mestskou informačnou kanceláriou.
 

Mesto Poprad

Mesto Poprad
Mesto Poprad patrí medzi jedno z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich miest Slovenska. Mesto Poprad tvorí 6 častí, Poprad, Spišská Sobota, Veľká, Stráže pod Tatrami, Matejovce a Kvetnica. Poprad a okolie ponúka široké spektrum možností trávenia voľného času.
 

Podtatranské múzeum v Poprade

Podtatranské múzeum v Poprade
Návštevníci si môžu pozrieť centrum Popradu, Podtatranské múzeum a Tatranská galéria tiež stojí za návštevu. Mesto pod Tatrami (Poprad-Tatry) je rovnako bohaté na výskyt pamiatok, nachádza sa v ňom Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota aj viaceré vzácne kostoly.
 

Kostol svätého Egídia

Kostol svätého Egídia
Kostol svätého Egídia Poprad, rímskokatolícky Kostol sv. Egídia a priľahlá renesančná zvonica sú najcennejšími historickými pamiatkami mesta Poprad. Je najcennejšou historickou pamiatkou, ktorá sa nachádza v strede mesta.
 
V Poprade sa za kultúrou oplatí pozrieť do Spišskej Soboty, Kežmarku, Levoče i na Spišský hrad, či do Spišskej Kapituly.
 

Kam sa ísť kúpať? Za kúpaním sa oplatí vybrať do moderného a rozsiahleho aquaparku v Poprade. Priamo v Poprade sa zabavíte vo vode aj na toboganoch v AquaCity.
 

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad
AquaCity Poprad Relaxačno-športový areál AquaCity v Poprade využíva geotermálnu energiu popradského vrtu s teplotou takmer 50 °C. Celkom 13 bazénov a 350 vodných atrakcií, to je ponuka populárneho AquaCity. Dominantou areálu je celoročná prevádzka, nerezové bazény a UV čistenie vody.
 
Aquapark v Poprade disponuje 3 vonkajšími termálnymi bazénmi, vnútornými relaxačnými bazénmi, v ktorých sa po večeroch koná laser show, nájdete tu luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi aj bazén pre deti plný atrakcií. Je to úžasný vodný raj s teplými, geotermálnymi bazénmi, kúpeľným strediskom, nájdete tu sauny, vírivky, ľadovú jaskyňu, masáže, procedúry aj párty miestnosti s vodnými posteľami, má najväčšie wellness centrum na celom Slovensku.
 

TATRAS Poprad - pivné kúpele 

TATRAS Poprad - pivné kúpele
Minipivovar Tatras Poprad. Kúpali ste sa už v pive?  Ak nie navštívte pivné kúpele Poprad v pivovare Tatras. Skutočne si môžete dopriať pivné kúpele, ktoré majú liečivé účinky. Pivný kúpeľ (kúpanie v pive) obsahuje prírodné extrakty, z ktorých sa varí pivo. Je až prekvapujúce aké blahodarné účinky majú ingrediencie v pive a samotné pivo na ľudský organizmus. Kúpať sa v pive, k tomu si dať dobré pivko, počúvať relaxačnú hudbu a oddychovať to môžete v Tatrase. Minipivovar Tatras sa nachádza v centre Popradu, na námestí. Aj takúto atrakciu nájdete v Poprade.
 
 
Poprad nákupné centrá. V Poprade nájdete aj dve nákupné centrá.
 

MAX Poprad

MAX Poprad
Nákupné centrum MAX Poprad je moderným nákupným centrom, kde nájdete obchody, služby, zábavu. Obchodné centrum s pravidelným i príležitostným programom pre malých i veľkých. V novootvorenej predajni Decathlon nájdete všetko vybavenie, ktoré potrebujete na svoj obľúbený šport.
 
Nákupné centrum Forum Poprad. Nákupné centrum ponúka viac ako sto obchodov a je miestom nákupov a zábavy priamo v centre mesta Poprad. Nákupné centrum tiež ponúka rôzne víkendové programy.
 

Aréna Poprad 

Aréna Poprad
Aréna Poprad ponúka široké možnosti využitia, od športových podujatí, súťaží, vystúpenia skupín a spevácke koncerty až po výstavy.
Fitness Aréna a Reštaurácia umožňujú príjemne stráviť čas so svojimi priateľmi, alebo urobiť niečo pre svoje zdravie. V zimnom období je k dispozícii pri Aréne ľadová plocha. 
 
 

Poprad a okolie

Poprad a okolie ponúka svojím hosťom široké možnosti turistiky. Vybrať sa môžete do Vysokých Tatier, na Štrbské Pleso, do Starého Smokovca i do Tatranskej Lomnice.
 
V teplých letných mesiacoch je toto miesto rajom pre milovníkov turistiky, cykloturistiky či príjemných nenáročných prechádzok prírodou s možnosťou zberu lesných plodov a húb.
V zime si v Poprade prídu na svoje lyžiari všetkých vekových kategórii.
 
 
 

Turistika a hubárčenie

Naša krajina ponúka veľa možností na turistiku a prechádzky. Je tu veľa oblastí pre hubárčenie. Najznámejšia hubárska oblasť je Važec.
 
Ak máte záujem prežiť Vaše voľné chvíle aktívne, veľmi radi Vám poradíme pri plánovaní výletov a turistických trás.

Rezervácia ubytovania

Ubytovanie Svit Podskalka - Mgr. Renáta LukáčováUbytovanie si môžete rezervovať telefonicky, alebo emailom.
Mgr.Renáta Lukáčová,
Hájová 637/10, Svit 059 21
Telefón: +421 911 457 805
Telefón: +421 911 669 662 - communication in english
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web: www.ubytovaniesvit.sk

private accommodation high tatras


 
Podporte nás
Podporte nás
 
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn VK
×

Prihlásiť sa