Zaujímavosti v okolí

Kam v okoli Svitu Popradu a Tatier

Zaujímavosti v okolí Svitu Popradu a Tatier

Zaujímavosti v okolí nášho ubytovania pod Tatrami v meste Svit okres Poprad. V blízkom okolí je pre vás mnoho zaujímavých ponúk na trávenie voľného času. Nájdete tu množstvo historických pamiatok, termálne kúpaliská, veľké množstvo značených turistických chodníkov, rôzne atrakcie a akcie ktoré sa konajú v okolí. Zo severnej strany štíty Vysokých Tatier, z južnej strany končiare Kráľovej Hole. Ideálne podmienky na turistiku a prechádzky v krásnej prírode. V zime je možnosť bežeckého a zjazdového lyžovania.

Mesto Svit Podskalka

Mesto Svit Podskalka
Mesto Svit je mesto na Slovensku v okrese Poprad. Svit je jedným z najmladších miest na Slovensku. Leží v severozápadnej časti Spiša, 7 km západne od Popradu medzi Vysokými Tatrami a Kozími chrbtami na rieke Poprad v Popradskej kotline. Obklopené je zo severu, západu aj juhu lesmi.
 
Mesto Svit, vzniklo v roku 1934, keď firma „Baťa“ zo Zlína zakúpila pozemky od obce Veľká na postavenie podniku na výrobu viskózových vlákien. Názov mesta Svit je odvodený od pomenovania podniku – Slovenská VIskózová Továreň. Štatút mesta obdržal Svit dňa 30. mája 1962.
 

Príroda v okolí Svitu patrí k najkrajším kútom Slovenska.

Tvorí ju predhorie Tatranského národného parku a Národného parku Nízke Tatry. Preto sa do popredia dostáva rozvoj cestovného ruchu.
 

Turistika s deťmi Svit turistika

Turistika s deťmi Svit turistika
Turistika s deťmi Svit pre priaznivcov turistiky odporúčame Náučný chodník Baba začína novou bránou pri Kolibe vo Svite. Cez chránené územie vedie náučný chodník o dĺžke 4 km, s prevýšením 270 m. Tiahne sa hrebeňom Baby do Lopušnej doliny, kde ústi pri starej elektrárni.
 
Na trase náučného chodníka je 5 zastávok s náučnými tabuľami v slovenskom a anglickom jazyku, na ktorých sa návštevníci zoznámia s faunou, flórou či geológiou prírodnej rezervácie. Nachádza sa tu množstvo vzácnych rastlín. Napríkad poniklec slovenský či plamienok alpínsky, ktorý je u nás jediným ťahavým druhom.
 
Cesta späť vedie po cyklistickom chodníku severnou stranou prírodnej rezervácie Baba v smere toku rieky Poprad. Trasa nie je náročná, preto je určená všetkým vekovým kategóriám. Slúži školám na vzdelávanie, rodinám na vychádzky s deťmi, ale hlavne všetkým, ktorí milujú prírodu a chcú spraviť niečo pre svoje zdravie.
 
Len tri kilometre vzdialená Lopušná dolina sa stáva ideálnym centrom pre letné, ale hlavne zimné športové aktivity. Sú tu lyžiarské svahy s umelým zasnežovaním a lyžiarska škola.
 

Národné parky Slovenska

Národné parky Slovenska návštevníci mesta Svit môžu navštíviť aj neďaleko vzdialené národné parky Pieninský národný park s úchvatnou jazdou na pltiach po vodách rieky Dunajec a Národný park Slovenský raj.
 

Kultúrne a športové aktivity

Občania mesta a návštevníci Svitu majú možnosť kultúrneho a športového vyžitia. Slúžia im k tomu dva Domy kultúry, Športová hala, kúpalisko Svit s rehabilitačným strediskom, tenisové kurty, Kolkáreň, viacúčelový štadión a dve novopostavené hokejbalové ihriská, ktoré v zimnom období slúžia ako verejné klziská.
Pôvabne pôsobí aj areál novovybudovaných chrámov rímskokatolíckej a evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, ktoré spolu s Domom smútku vytvárajú tzv. Duchovné centrum s námestím Jednoty.
 

Atrakcia pre deti

Lidl Ihrisko Žihadielko Svit

Lidl Žihadielko vo Svite, pribudlo ďalšie pekné miesto pre deti a ich rodičov. Slávnostné otvorenie ihriska Žihadielko vo Svite bolo 02.06.2019. Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmery sú 16 x 20 m a nachádza sa na ňom osem herných prvkov.
 
Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa môžu hrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s Včielky Maje a jej kamarátov.
 
Samozrejmosťou sú aj lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše. Žihadielko zabezpečí chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov. Nájdete ho na Štefánikovej ulici (vnútroblok pri Kolkárni). Takže ak máte malé deti môžete tu stráviť príjemný deň
 

Kam sa ísť kúpať

Plaváreň Svit

Plaváreň Svit je v prevádzke od roku 1982. Pre plavcov je k dispozícii 25 metrový bazén s hĺbkou vody od 120 do 180 cm. Teplota vody v plaveckom bazéne je 27´C. Pre deti je k dispozícii detský bazén s rozmermi 9x9 metrov a hĺbkou vody od 40 do 80cm. Teplota vody v detskom bazéne je 30´C.
 
Okrem plávania môžu návštevníci plavárne využiť parné saunovanie, posilňovňu, masérske služby, vaňové kúpele a občerstvenie v bufete. V letných mesiacoch je možné na kúpalisku využiť aj trávnaté plochy pred veľkým bazénom na slnenie a relax.
 

Adrenalínový zážitok

Motokáry Tatry Svit

Motokáry Tatry Svit
Užite si adrenalínovú zábavu na motokárach pod Tatrami - Motokáry Tatry Svit. Motokáry Tatry sa nachádzajú vo Svite v skladových priestoroch na druhom poschodí, ponúkajú adrenalínovú zábavu na motokárach na 230 m dlhej dráhe, na ktorej je možné dosiahnuť priemernú rýchlosť nad 30 km/h.
 

Wellness

Hotel Spolcentrum 

Hotel Spolcentrum
Hotel Spolcentrum sa nachádza v centre Svitu. V elegantnej reštaurácii si vychutnajte pokrmy slovenskej a medzinárodnej kuchyne. V reštaurácii sa pravidelne konajú dni českej, talianskej alebo ruskej kuchyne. Osviežiť sa môžete v bare.
Relax & oddych. Zabudnite na stres a nechajte sa rozmaznávať. Na štvrtom poschodí hotela nájdete wellnes centrum, masáže, posilňovňu, bowling, tenisovú halu, biliard, lobby bar.
 
Reštaurácie, pivárne a puby vo Svite. Ak chcete ist na dobre pivo, jedlo, zabavu, pozrite si podniky z Svitu. www.kamnapivo.sk
 

Svit - Poprad

Svit - Poprad cestná vzdialenosť medzi mestami Svit a Poprad je len 8 km. Mestá sú prepojené aj cyklotrasou, takže si môžete urobiť aj výlet na bicykli, cyklotrasa vedie popri rieke Poprad zo Svitu až do Popradu. Cyklistický chodník medzi Popradom a Svitom slúži verejnosti už od roku 2005. Vo Svite je pozdĺž chodníka niekoľko bufetov a reštaurácií, kde je možné sa občerstviť. Ide o nenáročnú trasu, vhodnú aj pre deti. Stretávajú sa tu milovníci bicyklov aj kolieskových korčúľ.

Poprad

Poprad je okresné mesto na severovýchode Slovenska v Prešovskom kraji. Je hlavnou vstupnou bránou do Vysokých Tatier.
 

Poprad Tatry

Poprad Tatry
Železničná stanica Poprad-Tatry je hlavná železničná stanica v Poprade. Poprad-Tatry sa nachádza na úpätí pohoria Vysokých Tatier, preto ho nazývajú Vstupná brána do Vysokých Tatier. Poprad je administratívnym, hospodárskym a kultúrnym centrom rýchlo sa rozvíjajúceho podtatranského regiónu.
 

Medzinárodné letisko Poprad-Tatry

V Poprade sa nachádza aj medzinárodné letisko Poprad-Tatry, leží vo výške 718 m n. m., je to najvyššie položené letisko pre dopravné lietadlá. Poprad je od Svitu vzdialený len 8 km.
 

Námestie svätého Egídia Poprad

Námestie svätého Egídia Poprad
Poprad centrum Námestie sv. Egídia Poprad -  námestie je pravým srdcom Popradu a centrom jeho turistického ruchu. Dominujú mu dva kostoly, ktoré možno navštíviť napríklad v rámci prehliadky so sprievodcom, organizovanej Mestskou informačnou kanceláriou.
 

Mesto Poprad

Mesto Poprad
Mesto Poprad patrí medzi jedno z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich miest Slovenska. Mesto Poprad tvorí 6 častí, Poprad, Spišská Sobota, Veľká, Stráže pod Tatrami, Matejovce a Kvetnica. Poprad a okolie ponúka široké spektrum možností trávenia voľného času.
 

Poprad atrakcie kam v Poprade

 

Podtatranské múzeum v Poprade

Podtatranské múzeum v Poprade
Návštevníci si môžu pozrieť centrum Popradu, Podtatranské múzeum a Tatranská galéria tiež stojí za návštevu. Mesto pod Tatrami (Poprad-Tatry) je rovnako bohaté na výskyt pamiatok, nachádza sa v ňom Mestská pamiatková rezervácia Spišská Sobota aj viaceré vzácne kostoly.
 

Kostol svätého Egídia

Kostol svätého Egídia
Kostol svätého Egídia Poprad, rímskokatolícky Kostol sv. Egídia a priľahlá renesančná zvonica sú najcennejšími historickými pamiatkami mesta Poprad. Je najcennejšou historickou pamiatkou, ktorá sa nachádza v strede mesta.
 
V Poprade sa za kultúrou oplatí pozrieť do Spišskej Soboty, Kežmarku, Levoče i na Spišský hrad, či do Spišskej Kapituly.
 

Za kúpaním sa oplatí vybrať do moderného a rozsiahleho aquaparku v Poprade. 

 
Priamo v Poprade sa zabavíte vo vode v AquaCity aj adrenalín na toboganoch, kde sa dosýtosti vyšantíte spolu s vašimi najmenšími.  Voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja.
 

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad
AquaCity Poprad. V AquaCity sa môžete uvoľniť alebo tráviť čas aktívne podľa svojej chuti. Relaxačno-športový areál AquaCity v Poprade využíva geotermálnu energiu popradského vrtu s teplotou takmer 50 °C. Celkom 13 bazénov a 350 vodných atrakcií, to je ponuka populárneho AquaCity. Dominantou areálu je celoročná prevádzka, nerezové bazény a UV čistenie vody.

 

Aquapark v Poprade

Aquapark v Poprade disponuje 3 vonkajšími termálnymi bazénmi, vnútornými relaxačnými bazénmi, v ktorých sa po večeroch koná laser show, nájdete tu luxusné bazény Blue Diamond s nápojovými barmi aj bazén pre deti plný atrakcií. Je to úžasný vodný raj s teplými, geotermálnymi bazénmi, kúpeľným strediskom, nájdete tu sauny, vírivky, ľadovú jaskyňu, masáže, procedúry aj párty miestnosti s vodnými posteľami, má najväčšie wellness centrum na celom Slovensku.
 

TATRAS Poprad - pivné kúpele 

TATRAS Poprad - pivné kúpele
Minipivovar Tatras Poprad. Kúpali ste sa už v pive?  Ak nie navštívte pivné kúpele Poprad v pivovare Tatras. Skutočne si môžete dopriať pivné kúpele, ktoré majú liečivé účinky. 
 

Pivné kúpele Poprad 

Pivné kúpele Poprad
Pivné kúpele Poprad pivný kúpeľ (kúpanie v pive) obsahuje prírodné extrakty, z ktorých sa varí pivo. Je až prekvapujúce aké blahodarné účinky majú ingrediencie v pive a samotné pivo na ľudský organizmus. Kúpať sa v pive, k tomu si dať dobré pivko, počúvať relaxačnú hudbu a oddychovať to môžete v Tatrase.
 
Minipivovar Tatras sa nachádza v centre Popradu, na námestí. Aj takúto atrakciu nájdete v Poprade.
 
 

V Poprade nájdete aj dve nákupné centrá.

 

MAX Poprad

MAX Poprad
Nákupné centrum MAX Poprad je moderným nákupným centrom, kde nájdete obchody, služby, zábavu. Obchodné centrum s pravidelným i príležitostným programom pre malých i veľkých. V novootvorenej predajni Decathlon nájdete všetko vybavenie, ktoré potrebujete na svoj obľúbený šport.
 

Forum Poprad

Nákupné centrum Forum Poprad. Nákupné centrum ponúka viac ako sto obchodov a je miestom nákupov a zábavy priamo v centre mesta Poprad. Nákupné centrum tiež ponúka rôzne víkendové programy.
 

Aréna Poprad 

Aréna Poprad
Aréna Poprad ponúka široké možnosti využitia, od športových podujatí, súťaží, vystúpenia skupín a spevácke koncerty až po výstavy.
Fitness Aréna a Reštaurácia umožňujú príjemne stráviť čas so svojimi priateľmi, alebo urobiť niečo pre svoje zdravie. V zimnom období je k dispozícii pri Aréne ľadová plocha. 
 
 

Poprad a okolie

Poprad a okolie ponúka svojím hosťom široké možnosti turistiky. Vybrať sa môžete do Vysokých Tatier, na Štrbské Pleso, do Starého Smokovca i do Tatranskej Lomnice.
 
V teplých letných mesiacoch je toto miesto rajom pre milovníkov turistiky, cykloturistiky či príjemných nenáročných prechádzok prírodou s možnosťou zberu lesných plodov a húb.
V zime si v Poprade prídu na svoje lyžiari všetkých vekových kategórii.

Turistika a hubárčenie

Naša krajina ponúka veľa možností na turistiku a prechádzky. Je tu veľa oblastí pre hubárčenie. Najznámejšia hubárska oblasť je Važec.
 
Ak máte záujem prežiť Vaše voľné chvíle aktívne, veľmi radi Vám poradíme pri plánovaní výletov a turistických trás.

Rezervácia ubytovania

Ubytovanie Svit - Mgr. Renáta LukáčováVysoké Tatry ubytovanie 
Ubytovanie si môžete rezervovať telefonicky alebo emailom.
Mgr.Renáta Lukáčová,
Ubytovanie Svit
Hájová 637/10, 059 21 Svit Slovensko
Telefón: +421911457805
Telefón: +421911669662 - communication in english
E Mail:   Kontakt
Web: www.ubytovaniesvit.sk

private accommodation high tatras 
Lokalita: 
Východné Slovensko | Prešovský kraj | Región Vysoké Tatry | Okres Poprad

Ponuka ubytovania cena ubytovania cenník ubytovania.

Podporte nás prosím

Ak boli naše stránky pre Vás užitočné alebo sa vám páčia môžete nás podporiť na sociálnych sieťach. Odporučte nás Vaším známym a priateľom, ktorí hľadajú ubytovanie v Tatrách.

Podporte nás prosím na sociálnych sieťach odporučte nás Vaším známym a priateľom, ktorí hľadajú ubytovanie v Tatrách.
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn VK

Ubytovanie Tatry ubytovanie Vysoké Tatry dovolenka Tatry

Ubytovanie na Slovensku dovolenka s deťmi na Slovensku

Dovolenka Slovensko lacné ubytovanie Vysoké Tatry lacné ubytovanie na Slovensku rodinná dovolenka na Slovensku.

Lacné ubytovanie Tatry ubytovanie s deťmi ubytovanie pre dvoch pobyt v Tatrách dovolenka Tatry ubytovanie v Tatrách s deťmi lacná dovolenka ubytovanie pod Tatrami rodinná dovolenka.
Lacná dovolenka na Slovensku letná dovolenka dovolenka v zime dovolenka pre dvoch dovolenka s deťmi na Slovensku dovolenka v Tatrách ubytovanie lyžovanie.
Ubytovanie pri lyžiarskom stredisku

Ubytovanie izba č.1

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Samostatná 5-lôžková izba bez balkóna s možnosťou prístelky. Poč...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Lacné ubytovanie Tatry

Ubytovanie izba č.2

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Samostatná 3-lôžková izba bez balkóna (bez prístelky). Počet lôžok 1 ...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Ubytovanie v súkromí Tatry ubytovanie na súkromí Vysoké Tatry

Ubytovanie izba č.3

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Samostatná 4-lôžková izba s balkónom s možnosťou prístelky. ...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Lacné ubytovanie

Ubytovanie izba č.4

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Samostatná 3-lôžková izba s balkónom s možnosťou prístelky. ...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Apartmán Tatry

Apartmán Tatry apartmán…

| Ubytovanie Tatry | | Dovolenka v Tatrách |

Apartmán Tatry apartmán Vysoké Tatry ubytovanie v apartmáne vo Vysokých T...

Cena ubytovania od: 15 €

| Ponuka ubytovania |
Ponuka ubytovania pozrite si ponuku ubytovania a vyberte si to najlepšie ubytovanie v Tatrách pre Vás rodinná dovolenka ubytovanie pre rodiny s deťmi.
Dovolenka na Slovensku s deťmi | Východné Slovensko | Prešovský kraj | región Vysoké Tatry | mesto Svit | okres Poprad | Ubytovanie Slovensko
Lacné ubytovanie na Slovensku lacná dovolenka na Slovensku s deťmi.
×

Prihlásiť sa